גבר, בשנות ה-30 לחייו, נעצר בתחילת החודש על ידי שוטרי יחידת הסייבר של מפלג ההונאה במחוז הצפוני בחשד לסחיטת צעירה מהצפון. לפי החשד, הצעירה, בשנות ה-20, התלוננה על כך שהחשוד דרש ממנה כ-200 אלף שקל בתמורה לכך שלא יפיץ תמונת עירום שלה.

מהחקירה עולה כי החשוד פיתה את הצעירה להוריד תמונה ששלח לה למחשבה האישי, תוך שהוא שותל תוכנת ריגול בתמונה. עם הורדת התמונה למחשב שלה, למעשה השתלט על המחשב. בדרך זו, על פי החשד, הצליח להגיע למידע האישי, וכן לתמונותיה של הצעירה. המידע האישי שלה שימש כמנוף לסחיטתה ורק התערבות של יחידת הסייבר מנעה את הפצת התמונה.

החשוד נעצר בתחילת החודש ומחשבו האישי הוחרם. בחקירתו הודה באיומים ובסחיטת הצעירה, שהיה לו היכרות קודמת עימה. מעצרו הוארך מעת לעת ובסוף השבוע האחרון הוגשה על ידי פרקליטות מחוז חיפה הצהרת תובע. היום (א') צפויה הפרקליטות להגיש כנגדו כתב אישום בבית המשפט בעכו. ביהמ"ש הוציא צו איסור פרסום על פרטי הנאשם והמתלוננת.

רב פקד גלית וינוגרט, מיחידת הסייבר במחוז צפון, סיפרה למעריב השבוע: "מדובר בחקירה מורכבת וייחודית, במהלכה חוקרי יחידת הסייבר אספו ראיות לקיומן של חמש תוכנות ריגול, שנמצאו במחשב של החשוד, ואשר חלק מהן הוחדרו, על פי החשד, למחשבה של הצעירה. מעצרו מנע את הפצת תמונתה של הצעירה, ובכך נמנע גם נזק נפשי לצעירה".

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן 


המשטרה מנעה את הפצת התמונה. צילום: אילוסטרציה: ingimage/ASAP