ערוץ 10 פרסם הערב (ד') כי המועמד לנשיאות מאיר שטרית חתם על הסכם סודי עם עוזרת הבית שלו, לאחר שזו טענה כי הטריד אותה מינית מספר פעמים.

בדיווח של ערוץ 10 נאמר כי אותה עוזרת טענה בפני שטרית ורעייתו כי יש בידה ראיות שביצע בה הטרדה מינית. העוזרת, שעבדה אצל שטרית ורעייתו במשך שנה וארבעה חודשים, פנתה לחבר הכנסת וביקשה ממנו פיצוי כספי בגין שורת מעשים שלטענתה פגעו בזכויותיה ובתנאי העסקתה מצד שטרית ורעייתו.

לפי ערוץ 10, שטרית פנה לעורך הדין נחום פיינברג כדי שינהל מו"מ מהיר עם העובדת, ואכן הושג הסדר שלפיו שילמו שטרית ורעייתו סכום של 270 אלף שקל.

עוד פורסם כי שני הצדדים התחייבו לשמור על סודיות, כאשר כל צד הבטח לשלם סכום של 150 אלף שקל אם יפר את הסודיות. לאחר חתימת ההסכם בין הצדדים, הגיעה למשטרה מידע על קיומו. חוקרים בכירים הגיעו לעובדת, אך היא התחמקה. 


שטרית, שילם 270 אלף שקל. צילום: פלאש 90

בשבועות האחרונים, נמנע שטרית מלהתייחס לדבר הסכם הפיצויים. הוא אף שוחח עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג והבהיר לו כי לא ביצע כל מעשה לא ראוי, אבל סירב לחשוף את תוכן ההסכם.

נציגיו של ח"כ שטרית הגיבו לערוץ 10 ומסרו: "כנגד חבר הכנסת מאיר שטרית לא נפתחה חקירת משטרה. הוא לא התבקש למסור עדות או להתייחס לרשויות החקירה לדברים הכוזבים. לעולם לא נשקל כרמז לפתוח בהליך פלילי כנגדו".

ח"כ שטרית הפתיע אתמול בבחירות לנשיאות, כשהצליח להעפיל לסיבוב השני מול ראובן ריבלין, אך בסופו של דבר קיבל רק 53 קולות, מול 63 לנשיא הנבחר. אחת הסיבות להצלחתו של שטרית להעפיל לסיבוב השניה, היתה פרישתו של ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, שפרש בשבת האחרונה מהמירוץ לאחר שנחקר באזהרה על קבלת שוחד.