בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (ה') מאסר עולם ועוד חמש שנות מאסר על פטר גפן, תושב נתניה בן 42, בגין רצח בכוונה תחילה ושוד בנסיבות מחמירות של דודתה של אשתו, אסתר דזינדזיחאשווילי ז"ל לפני כשנה בנהריה. בית המשפט גם גזר על הנאשם לשלם פיצוי של 258 אלף שקלים למשפחתה של דזינדזיחאשווילי המנוחה.

בתה של המנוחה, ללי צרפתי, הגיבה לאחר גזר הדין ואמרה: "ללא ספק תחושה של הקלה. תחושה של סגירת מעגל. עבורנו המשפחה זה יום עצוב ויום שמח. רגשות מעורבים".

על פי כתב אישום, גפן הגיע לדירתה של דזינדזיחאשווילי בנהריה, חנק אותה למוות ואז גנב תכשיטים שהיו ברשותה. במהלך האירוע ניסתה דזינדזיחאשווילי להיאבק בו בעת שהתפרץ לסלון ביתה, אך כוחה לא עמד לה וגפן הצליח לרתק אותה לרצפה ולהרוג אותה.


ניסתה להיאבק. אסתר דזינדזיחאשווילי. צילום: רפרודוקציה

עוד עולה כי מיד לאחר שהוא וידא כי היא אינה בין החיים, קם גפן והחל לחפש בדירה את תכשיטיה. לאחר שנעצר על ידי שוטרי תחנת חוף הכחיש הרוצח שהיה בכלל בנהריה בעת הרצח. אולם מחקירת אישתו שהיא אחיינית של דזינדזיחאשווילי הבינה המשטרה כי גפן משקר.

בחקירתה היא ספרה כי בעלה חזר הבייתה עם שריטה עמוקה על המצח ולמרות נסיות ההכחשה של גפן המשטרה סברה כי הוא ביצע את המעשה הנורא.

לסיכום אמרה צרפתי: "תודה לבורא עולם. אני רוצה להודות לשוטרי ימ"ר חוף שעשו עבודה מדהימה לאורך כל הדרך. ולמערכת המשפט שעזרה לנו לסגור את המעגל הטראגי הזה".

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן