אני גר באזור פרדס חנה, נשוי ואב לשני ילדים. אני עובד בהייטק ואשתי מורה, ואנחנו מרוויחים משכורות די טובות יחד ובסך הכל חיים טוב. יש לי סכום של כ-200 אלף שקלים שנמצא בקרן השתלמות ואני מקבל עליו תשואה של 5%.

אני גר בבית פרטי ויש לי הכנה לקומה שנייה שעדיין לא בנויה. אני שוקל להשתמש בכסף כדי לבנות את הקומה השנייה ולהשכיר אותה. חשבתי לדרוש בכל חודש שכירות של 2,000 שקלים (הרווח בשנה יהיה כ-20,000 שקלים). אני מתכנן להשכיר את הדירה שאבנה רק למספר שנים ומאוחר יותר לשכן בקומה הזו את ילדיי ואף לפתוח בה קליניקה. מה דעתך?

במידה שאכן תוכל להרוויח 10% תשואה מהשכירות של הדירה אני לא רואה סיבה לא ללכת על זה. זו השקעה מצוינת על פי הנתונים שנתת בתנאי שתשכיר את הקומה מספר שנים. אם תוך שנתיים תפסיק להשכיר את הקומה שבנית ותתחיל להשתמש בה לצרכים אישיים זה כאילו לקחת את הכסף ושמת אותו בקירות כי הוא יהפוך לחלק מדירת המגורים שלך, ודירת מגורים זו לא השקעה.

בסופו של דבר אנחנו צריכים להתקדם בחיים וליצור לעצמנו עצמאות כלכלית וזה קורה על ידי ניצול נכון של הנכסים הקיימים. יש לך אפשרות ליצור ניצול מאוד נכון בנכס קיים וגם אם תשלם על זה מס זו עדיין יופי של עסקה.

אני עצמאי, עוסק בתחום של ייצור ושיווק מוצרים לגני ילדים ובתי ספר. אני מתחבט כבר תקופה ארוכה בנושא של גיוס עובדים. אני מחפש איש מכירות, ולמרות שאני מפרסם באתרים המתאימים רוב המועמדים שמגיעים להתראיין למשרה מתעניינים רק בכסף ולא אכפת להם מהתפקיד עצמו. פניתי לחברות השמה שמתמחות בגיוס עובדים אך גם הן לא עזרו לי. כיצד אוכל למצוא אדם שיענה על כל הקריטריונים שאני מחפש ושיתאים לתפקיד?

אין דבר יותר גרוע מתהליכי גיוס מתמשכים שלא מצליחים אך הנחת העבודה שלך שגויה מיסודה - אתה מתעסק בייצור מוצרים לגני ילדים, לא בגיוס איכותי של עובדים, אתה לא יכול לנהל את התהליך הזה כי אתה לא טוב בו וחסר לך המון ידע. גם פתרון של חברת השמה לא מתאים לך כי בסופו של דבר אתה הוא זה שצריך לראיין את המועמדים שמוצעים לך.

הפתרון שמתאים לך ולרוב בעלי העסקים הקטנים והבינוניים שאין להם מחלקות גיוס, הוא השמה באמצעות אבחון. בתהליך כזה עובדים בצורה מסודרת - בודקים את דרישות התפקיד ועל פיהן בונים פרופיל אמיתי ומקצועי שלפיו מגייסים. התהליך כולל את פרסום המשרה והפצתה, זימון 12-14 מועמדים ליום אבחון (או כמה ימים) שבו משתמשים בכלי אבחון מדויקים. 

בסוף התהליך ואחרי סינון מדוקדק של הנבחנים יתקבלו 2-3 מועמדים מתאימים. חברת האבחון בוחרת עבורך באדם שהכי מתאים למשרה ובמידה שמסיבות כאלו ואחרות הוא לא ימשיך בתפקיד הם יגייסו עבורך אחד מהאנשים האחרים שנמצאו מתאימים לתפקיד. עבור השירות הזה תשלם בדיוק כמו ששילמת לחברת השמה רגילה ולדעתי באמצעותו תוכל למצוא את האדם שאתה מחפש.


מחפשים עובדים? בנו פרופיל. צילום אילוסטרציה: ingimage/ASAP

לפני שבעה חודשים חמותי נפטרה. קצת לפני מותה חמותי הבטיחה לאשתי שהיא תוריש לה את הבית שלה. חיפשנו את הצוואה שבה רשומה ההבטחה ואףפנינו לרשם הצוואות אך בצוואה שמצאנו לא הופיע שום אזכור לכך שהבית עובר לאשתי. אשתי מאוד מתוסכלת וקשה לה עם המצב. יש לה חמישה אחים וכעת, למרות ההבטחה של אמה, היא נאלצת להתחלק איתם בנכס ולהיגרר למלחמות ירושה. מה אפשר לעשות?

אני בהחלט מבין את הכאב ואת התסכול של אשתך אבל אם אין צוואה שמפרטת שהבית עובר לאשתך הבית לא שלה על פי חוק. מי יכול להבטיח שאמה של אשתך לא הבטיחה את ביתה לעוד אח או אחות? עם כל הכאב אשתך צריכה להתקדם הלאה כי אם אין צוואה ויש שישה אחים הם היורשים החוקיים. אשתך לא יכולה לדעת מה הסיבה שגרמה לאמה לומר את הדברים הללו. 

אני מבין את הפספוס ואת הכאב אבל אין שום מסמך שמדבר על זה, זוגתך צריכה להיפרד מאמה, שתנוח על משכבה בשלום, ולשחרר את הנושא כי חבל על החיים ועל הבריאות. הדירה הזאת תחולק בין ששת האחים אבל אם הוויכוחים ומלחמות הירושה לא ייפסקו אף אחד לא יוכל ליהנות אפילו משישית הנכס שברשותו. על האחים לפנות לעורך דין שמוסכם על ששתם ולתת לו לטפל בכל הפרטים, אותו איש מקצוע יקבץ את האחים ויסביר לכולם למה הם זכאים על פי חוק.

מתוך תוכניתו של אלון גל, כל יום שישי ב-08:00 ב"רדיו ללא הפסקה". הביאה לדפוס: ליאת מלכא בלכטובסקי.