מפקד מחוז המרכז במשטרה ניצב ברונו שטיין הודיע היום לסגל הפיקוד (ספ"כ) של מחוז מרכז על החלטתו לפרוש מהמשטרה. ניצב שטיין הסביר לאנשיו כי כבר קיים שיחה לפני כחמישה שבועות עם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו וכן עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', השלושה הגיעו להסכמה לפיה מפקד מחוז המרכז יסיים את שירותו במשטרה ויפרוש מתפקידו כבר בחודש דצמבר הקרוב.

ניצב שטיין, טוענים מקורביו, דיבר על כך שמיצה עצמו במשטרה וזאת אחרי שהבין כי מועמדותו למפכ"לות נפגעה בתקופה האחרונה. הוא הבהיר כי בכוונתו להקדיש יותר למשפחתו.

לאחרונה, בעקבות פרשת עו"ד רונאל פישר הוזכרו שמותיהם של מספר קציני משטרה בכירים המצויים עימו בקשר אישי. בין היתר עלה גם שמו של ניצב שטיין, למרות שלא נחקר במח"ש.
הבוקר פורסמה תמונה של ניצב ברונו שטיין כשהוא חוגג במסיבה פרטית שערך עו"ד פישר. בתמונה נראים השניים ישובים זה ליד זה ושותים משקה.


חש כי מיצה את עצמו. ניצב שטיין. צילום: פייסבוק משטרת ישראל

בעקבות אותה תמונה הגישה תנועת אומץ בראשותו של אריה אבנרי, פנייה אל מפכ"ל המשטרה להעמיד לדין את שטיין. "אנו רואים בהשתתפותו של ניצב שטיין באותו אירוע דבר חמור ביותר, שכן הפגישה החברתית בינו לבין פישר נערכה בעיצומה של חקירת מח"ש בחשד שעו"ד פישר ביצע עבירות חמורות בשיתוף קציני משטרה שונים" כתב אבנרי.

לדברי אבנרי, גם אם בין השניים שוררים יחסי חברות היה חייב ניצב שטיין לגלות רגישות יתר ולהפעיל שיקול דעת ולהימנע בתקופה זו מלהתרועע עם פרקליט שחשוד במעשים פליליים חמורים.

אלא שמסתבר שניצב שטיין, כבר ידע על סיום דרכו במשטרה הרבה לפני המסיבה שערך עו"ד פישר.

גורם בכיר במשטרה מסר כי שטיין, עם או בלי קשר למספר פרשות שבעקיפין קשרו אותו אליהן, הודיע כבר לפני חמישה שבועות לשר ולמפכ"ל על החלטתו לפרוש מהמשטרה. "בעבר עשה את זה גם ניצב יואב סגלוביץ', ששנתיים לפני מועד הפרישה הודיע על סיום דרכו במערכת. אני מבין שהוא מיצה עצמו במשטרה אחרי שהבין שלא ימונה למפכ"ל והחליט לפנות לכיוון אחר בחיים".


אין קשר לחברות ביניהם. פישר. צילום: עדי אבישי

שטיין התגייס למשטרה ב-1984 ובשנת 2000 מונה לראש אגף המבצעים במרחב ירקון. ב-2004 מונה למפקד מרחב (ממ"ר) אילת ולאחר מכן לממ"ר ציון במחוז ירושלים. בין יתר תפקידיו כיהן שטיין גם כמפקד משטרת התנועה וזאת בטרם מונה לתפקידו כממ"ז מרכז.

ממשטרת ישראל נמסר: "בהמשך לפניות כתבים אנו מאשרים כי ניצב ברונו שטיין פנה בתחילת חודש אוגוסט האחרון לשר לבטחון פנים ולמפכ"ל והודיע על כוונתו לפרוש ממשטרת ישראל. הבוקר, בהודעה שתוכננה מראש, הודיע ניצב שטיין לחברי ספ"כ מחוז מרכז על כוונתו לפרוש בעוד מספר חודשים משירות ממושך במשטרת ישראל".

"בהמשך לפרסום ב"הארץ" הבוקר נבהיר כי ניצב שטיין אינו מעורב ושמו אינו נקשר בשום היבט לפרשת עו"ד פישר. ניצב שטיין לא הסתיר מעולם את הכרותו רבת השנים עם עו"ד פישר, ואין בהכרות זו, כמו שאין בעצם שהייתו במסיבה בביתו היבט משמעתי כלשהו. כל ניסיון אחר לפרש את המציאות חוטא לאמת ומסלף אותה".