בית המשפט במצריים זיכה היום (שבת) את הנשיא לשעבר חוסני מובארק, שר הפנים בממשלו, ושישה מעוזריו  מאשמה של מתן הוראה להרוג מפגינים מצריים במהלך הפיכת 2011, במהלכה הודח מובארק מכסאו. 
 
בית המשפט גם זיכה את מובארק ואת שר הגז המצרי בממשלו באשמת שוחד הקשור לייצוא גז לישראל. 
כמו כן, בתיק שוחד נפרד, בוטלו האישומים נגד מובארק ושני בניו עלאא וגמאל, כאשר השופט המצרי מחמוד קאמל אל-רסידי מציין בפסיקתו כי זמן רב מידי חלף מאז העבירה לכאורה שביצעו מובארק ובניו, והדבר לא מאפשר לבית המשפט לפסוק בעניין. תומכי מובארק חוגגים לאחר הזיכוי. צילום: רויטרס


 
עם זאת, מובארק בן ה-86 לא ייצא לחופשי לאחר פסק הדין היום. הוא נמצא אשם במאי האחרון בפרשה אחרת הקשורה לגניבה של נכסי ציבור, והוא מרצה את העונש שקיבל אז - 3 שנות מאסר, אך עושה זאת במעצר בית בשל בריאותו הלקויה. מובארק שוהה בבית חולים צבאי בשל מצבו הרפואי, בפרבר ליד קהיר. 


הקהל שהיה באולם בית המשפט התפרץ בקריאות שמחה לאחר שהשופט הקריא את פסק הדין. מובארק, לבוש במשקפי שמש ובסוודר, נראה עגמומי וזועף כאשר הוא הובא לאולם על אלונקה בשל מצבו הבריאותי הירוד. 


הדחתו של מובארק , ששלט במשך 30 שנה על מצרים, הובילה לבחירות החופשיות הראשונות בתולדות המדינה, אך המנצח בבחירות הללו, מוחמד מורסי, הופל על ידי הצבא. שחרורם השנה של כמה דמויות מפתח בממשלו של מובארק, העלה חשש בקרב פעילים פוליטיים במדינה כי ההנהגה הישנה במדינה חוזרת לצבור כוח.