ביפו נפטרה הלילה בחצות סגנית יו"ר הכנסת לשעבר נאדיה חילו, בגיל 61. חילו הייתה חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה בכנסת ה-17 והערביה הראשונה שנבחרה לתפקיד. היא הותירה אחריה ארבע בנות, הלווייתה תתקיים אחר הצהריים בכנסיית סן-אנטון ביפו.יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג מסר הבוקר לאחר שיחה שקיים עם בני משפחתה של חילו כי "אנו אבלים ומלאים צער על מותה, נדיה הייתה מוכרת כלוחמת למען המגזרים הלא יהודיים במדינה. היא לחמה באומץ על זכויותיהן ומעמדן של נשים בחברה הערבית ובמדינת ישראל בכלל והייתה מנהיגה שנאבקה בעוני ובאי השיוויון בכל כוחה".

הרצוג הוסיף כי "אני אזכור את נדיה  כאישה חזקה, אמיצה, אופטימית וקורנת  שפעלה בתחומים רבים וניפצה תקרות זכוכית ומחסומים, וכמי שהשלום והקיום המשותף בישראל היו בנשמת אפה תמיד. תנחומיי הכנים למשפחתה, קהילתה וחבריה הרבים".

 
חילו למדה עבודה סוציאלית ואת הדאגה לחברה היא יישמה בפעילותה הציבורית בכנסת ומחוצה לה. בפעילותה הציבורית חילו פעלה לקידום נשים בחברה הישראלית ולעידוד דו קיום. היא שימשה כיושבת ראש העובדים הסוציאלים לשלום ולרווחה ויסדה וניהלה את עמותת מנארה, לקידום ופיתוח חברתי של נשים.
בכנסת ה-17 כהנה חילו כיושבת ראש הועדה לזכויות הילד וכחברה בשדולה למען דו קיום יהודי-ערבי.