הטייס הראשי של מטוס חברת ג'רמן ווינגס צעק על טייס המשנה, אנדארס לוביץ, עת שהאחרון נעל אותו מחוץ לתא הטייס: "תפתח את הדלת הארורה!", כך מפרסם העיתון הגרמני "בילד", היום (ראשון) בבוקר.

העדות הזו מגיעה בעקבות תמלול דקות האימה מתוך הקופסא השחורה של המטוס, שבסיומן לוביץ הביא למותם של 150 אנשים שהיו על המטוס, לאחר שהתרסק על הרי האלפים.על פי העדויות מהקופסא השחורה, הטייס הבכיר ניסה באופן נואש לפתוח את הדלת במהלך שמונה הדקות לאחר שעזב לשירותים, אך ללא הצלחה. העיתון הגרמני דיווח כי הטייס הראשי צעק ללוביץ: "בשם אלוהים, תפתח את הדלת", בזמן שצעקות הנוסעים נשמעות ברקע. לאחר מכן, הטייס הראשי ניסה לפרוץ את הדלת עם גרזן, וכשזה לא הצליח, חזר לצעוק על לוביץ, שמצידו לא הגיב.בעיות ראייה, אובססיה לאלפים וצעקות מתוך שינהאתמול פורסם כי לוביץ ביקש טיפול לבעיות ראיה שאולי היו לו, והעמידו בסכנה את יכולתו להמשיך לעבוד כטייס, כך סיפרו ל"ניו יורק טיימס" שני גורמים המעורים בחקירת האסון.

הגילוי האפשרי על כך שלוביץ סבל מבעיות ראייה, מתווסף לידיעות על כך שבן ה-27 סבל מבעיות פסיכיאטריות והסתיר את מצבו הרפואי מהמעסיק, גם ביום שבו ריסק את מטוס האיירבוס ועליו 150 בני אדם.
לא ברור עדיין עד כמה חמורה הייתה בעיית הראייה שלו או כיצד היא קשורה למצבו הנפשי. אדם המעורה בחקירה אמר לרשויות שהוא לא שולל את האפשרות שבעיית הראייה הזו הייתה פסיכוסומטית.

בעיתון "לה פריזיאן" טענו מוקדם יותר אתמול כי הגרמני הצעיר הכיר היטב את האזור. דיטר וגנר, חבר במועדון הדאייה שבו השתתף לוביץ בצעירותו אמר: "אנדאס השתתף באחד הקורסים באזור האלפים עם האחיינית שלי, והוא התלהב נורא מהאזור. הייתי אומר שהוא אפילו היה אובססיבי לגבי האלפים".
 
חברתו לשעבר של לוביץ התראיינה לעיתון הגרמני "בילד" וסיפרה כי אמרה לה בעבר כי הוא "מתכוון לעשות משהו כדי להכנס להיסטוריה". על פי העיתון הגרמני, חברתו הייתה דיילת, אך שמה לא פורסם. היא טוענת שלוביץ אמרה לה בשנה שעברה: "יום אחד אני אעשה משהו שישנה את המערכת כולה, ולאחר מכן כולם יכירו את השם שלי". היא הוסיפה: "אף פעם לא ידעתי למה הוא התכוון, עכשיו זה כבר נשמע לי הגיוני".
 
היא אישרה את הדיווחים כי לוביץ לקח הפסקה מאימוני הטייס שלו בגלל שחיקה ודיכאון, וכי הוא סבל מסיוטים, שגרמו להתנהגותו להפחיד אותה. היא אמרה לעיתון הגרמני כי בלילה הוא התעורר וצרח: "אנחנו נופלים!".
 
חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הציעה אמש לשלם עד 50,000 אירו כסיוע כספי מיידי, לכל משפחה שקרוביה נהרגו בהתרסקות מטוס "ג'רמן ווינגס" (חברת הבת של לופטנזה) מעל האלפים הצרפתים, כך לפי הדיווח של דוברת החברה.
 
במקביל לכך, נמשכת החקירה אודות הסיבות להתרסקות המטוס מעל הרי האלפים הצרפתים. מרפאת דיסלדורף טענה מוקדם יותר אמש כי דיווחי התקשורת לפיהם טייס המשנה, אנדראס לוביץ, קיבל תרופות נגד הדיכאון שממנו סבל, אינם נכונים. זאת לאחר שרשויות החוק בגרמניה דיווחו כי נמצאו ראיות לכך שלוביץ, החשוד כי ריסק בכוונה תחילה את טיסת 9525, הסתיר מחלה ממעסיקו בחברה. 
 
החוקרים מצאו אישורי מחלה בהם נכתב כי לוביץ לא מסוגל לעבוד, חלקם אף נשאו את תאריך הטיסה עצמה. "העובדה הזאת תומכת בהנחה המוקדמת שהוא החביא את מצבו ממעסיקיו ומעמיתיו", אמרו. המסמכים נמצאו בבתיו של לוביץ בדיסלדורף ומונטבאור.