ארבע נפילות זוהו היום (חמישי) בצפון הארץ, באזור הגליל העליון, בעקבות ירי של רקטות לכיוון ישראל.
מדובר צה"ל נמסר כי מדובר משיגורים שבוצעו ממרכז רמת הגולן הסורית לעבר שטח ישראל. 
זאת הפעם הראשונה שרקטות המשוגרות מסוריה נופלות בגליל העליון, מדובר במרחק רב שעוברת הרקטה, מה שמראה כי אכן מדובר בירי מכוון ולא בזליגה. 

האזעקה הופעלה באזורים: גונן, כפר בלום, כפר סאלד, להבות הבשן, נאות מרדכי, אמיר, שדה נחמיה ושמיר. צה"ל פתח בבדיקה וחיפש נפילות נוספות. לא דווח על נפגעים.
בשל הנפילות, שריפות פרצו בשטחים פתוחים. צוותי כיבוי מתחנת גליל גולן פעלו יחד עם שישה צוותי כיבוי וטיפלו בשריפת קוצים שפרצה בשני מוקדים באזור. השריפה התפשטה לאזור רמת הגולן, אך לא נשקפה סכנה ליישובים במקום. 


שריפות באזור לאחר הנפילות. צילום: מדברים תקשורתהתושבים הונחו להישאר במרחב מוגןבתחילה נכתב בדיווח לבנוני על כך שהירי הגיע מכיוון דרום לבנון. גורמי ביטחון במדינה מסרו לסוכנות הידיעות "אל-נשרה" כי קיים חשש שישראל תגיב, אך לאחר מכן הדיווח הוסר מהאתר. 
בעקבות הירי, התושבים הונחו להישאר במרחב מוגן לפחות עשר דקות ולחכות להנחיות נוספות. לאחר מספר דקות הם הורשו לחזור לשגרה. 
במקביל לכך, בגזרה הדרומית נערכים גם כן למתיחות. בצה"ל אישרו היום כי הועלתה הכוננות בעקבות הערכת מצב שבוצעה, לפיה, אם מצבו של מוחמד עלאן ידרדר, תיתכן תגובה מהג'יהאד האסלאמי לרצועת עזה.
הבוקר אף הותר לפרסום כי סוללת כיפת ברזל הוצבה באזור אשדוד, כאמור מחשש לירי רקטות מכיוון הרצועה. מאוחר יותר אף פורסם כי נפרסה סוללה נוספת באזור באר שבע.