השר לביטחון פנים וראש הממשלה החליטו היום (שישי) להציג ביום ראשון את מועמדתו של סגן ראש השב"כ ר' לתפקיד המפכ"ל.

ר', בן 52 תושב מרכז הארץ נשוי ואב לשבעה ולו שבעה נכדים, נחשב למוערך מאוד בשירות הביטחון הכללי. הוא הסכים לתפקיד למרות שבעוד כשנה היה צפוי להתמודד לתפקיד ראש השב"כ. הוא התגייס לצה"ל בשנת 1981 ושירת במגוון תפקידים עד שנת 1988. 

ר' התגייס לחטיבת הצנחנים ובין היתר שימש כמפקד פלחה׳׳ן 35 וסגן מפקד גדוד 50. עם שחרורו בדצמבר 88' התגייס לשירות הביטחון הכללי שם ביצע מספר תפקידים בכירים כחבר מטה שירות במעמד מקביל לאלוף ובהם, ראש מרחב יהודה ושומרון וירושלים, ראש מרחב דרום וראש אגף המטה שם היה אחראי על ריכוז כלל תהליכי בניין הכוח בשב"כ. 

בספטמבר 2014 מונה לתפקיד סגן ראש השב"כ. בתפקיד זה ריכז את הפעלת הכוח של השב"כ וכן שימש כממלא מקומו של ראש השב"כ יורם כהן.

חובש כיפה ומתנחל בעבר

ר' בוגר תואר ראשון במדע המדינה באוניברסיטת חיפה וסיים את התואר בהצטיינות יתרה. בעל תואר שני במדע המדינה, בתוכנית למנהלים במנהיגות ציבורית ופוליטית, גם תואר זה סיים בהצטיינות יתרה. במקביל ללימודי התואר השני למד תואר נוסף בקרימינולוגיה. בנוסף הוא דובר את השפה הערבית. 

ר' חובש כיפה, ומגיע, כמו ראש השב"כ יורם כהן מהחוגים הדתיים לאומיים. הוא התגורר בעבר בהתנחלות קטנה בחבל בנימין, ולאחרונה עבר להתגורר ביישוב במרכז הארץ. 

אנשים שמכירים אותו, גם חילונים מובהקים, אומרים כי לעובדה שהוא חובש כיפה ומגיע מהחוגים הדתיים לאומיים לא הייתה השפעה על תפקודו ומן הסתם גם לא תהיה. 

האלוף במילואים וראש אכ"א לשעבר, אלעזר שטרן, בירך על המינוי וטען כי מדובר בבחירה ראויה מאוד: "את ר' אני מכיר שנים רבות. הוא עשה שירות מפואר בצנחנים ובשירות הביטחון הכללי והבחירה בו לכהן כמפכ"ל המשטרה מצוינת. מדובר בסגן ראש השב"כ שמילא כבר כמה תפקידים מקבילים לאלוף בצה"ל (כראש אגף). בהנחה שהוחלט בכל מקרה על מינוי מפכ"ל חיצוני הרי מדובר בבחירה ראויה מאד".