כולנו מכירים את התופעה: חשוב לנו לשמור על הגזרה וכמובן, גם הבריאות יקרה לנו, אך קשה להתמיד בכל ימות השנה.לכן, אחת לכמה חודשים, אנו מחליטים לפצוח בדיאטה. המכרים והאינטרנט מקפידים לפזר טיפים, חלקם מועילים, חלקם פחות.אז הגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים - כי לא כל הטיפים שאתם מקבלים לגבי התזונה שלכם נכונים.
 

מיתוס 1: כל הפחמימות משמינות

כן ולא. מבחינה תזונתית, אין שום דבר משמין בפחמימה כמו חיטה, אורז או פסטה. כשאוכלים את הפחמימות האלו בכמות סבירה, הן מכילות סיבים וויטמין B ופחות משפיעות על רמת הסוכרים בדם. 
 
אבל, מי שלא יכול להסתפק בפחמימה בלבד ובוחר לאכול אותה עם תוספות, גבינות, חמאה ורטבים מעניינים, טעימים ככל שיהיו, אבל משמינים - שלא יתפלא שאכילת פחמימות מוסיפה לו כמה גרמים מיותרים.
 
מיתוס 2: ארוחות לאחר השעה 19:00 משמינות יותר

למרות שהמטבוליזם מוריד הילוך במהלך השינה, אתם עדיין מעכלים. כמות השומן שהצטבר לכם בגוף במהלך השינה קשורה יותר לכמות הקלוריות שתצרכו במהלך היום לעומת הקלוריות שאתם שורפים. 
 
העצה הזו ניתנת בדרך כלל לאכלנים כפייתיים שאוכלים בכל שעות היממה ובעיקר בערב, כשהם בבית ומשעמם להם. 
 
מיתוס 3: ארוחות קטנות במהלך היום מסייעות להרזיה

נכון שחילוף החומרים מתגבר כשאוכלים במנות קטנות יותר, אך זה לא מספיק כדי להוריד במשקל. להפך, החיסרון המשמעותי הוא שהרבה מנצלים את תיאורית הארוחות הקטנות כדי לאכול יותר (כל שעה, שעתיים). 
 
הדרך היחידה לתגבר את חילוף החומרים שלכם היא על ידי התעמלות באופן סדיר.
 
מיתוס 4: צריכים סידן? תאכלו מוצרי חלב

רובנו יודעים שסידן מסייע לנו לשמור על בריאות העצמות, אך זה לאו דווקא אומר שצריך לקבל אותו ממוצרי חלב. טבעונים, או רגישים ללקטוז, יכולים לקבל את מנת הסידן שלהם מירקות בצבע ירוק כהה (כמו קייל), משקדים, טופו ומצמחי תבלין.