163 רובוטים יכבשו את היכל מנורה מבטחים בתחרות הרובוטיקה הגדולה בישראל היום (רביעי) ומחר. אלפי תלמידים בגילאי 6-18 יחגגו יחד מדע וטכנולוגיה בתחרות הרובוטיקה הגדולה בישראל של ארגון FIRST, הנערכת בשיתוף הטכניון.
ארגון FIRST ישראל, שהפך בשנת 2013 לפרויקט רשמי של הטכניון, מטפח צעירים מבטיחים לקראת היותם המנהיגים והיזמים של המחר. זאת באמצעות תכניות רובוטיקה חדשניות המעניקות השראה מדעית, הנדסית וטכנולוגית. יותר מ-200 רשויות מכל הקשת החברתית והגיאוגרפית ברחבי הארץ מעורבות בהפעלת קבוצות תלמידים השותפות בארבע תכניות המשלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורי חיים.
 

62 נבחרות מרחבי הארץ וקבוצה אורחת מבוסניה יתחרו במשימת STRONGHOLD לאחר שישה וחצי שבועות של עבודה אינטנסיבית בתכנון, בבנייה ובתכנות רובוטים בסיוע הורים, מורים, מהנדסים ומתנדבים מהקהילה.
תחרות רובוטיקה לתלמידי תיכון מיושמת במעל 15 מדינות בעולם ומבוססת על מודל של תחרויות בעולם הספורט. עונת 2015/2016 היא העונה הראשונה של תכנית FIRST Tech Challenge בישראל . בעונה זו התמודדו 16 נבחרות מרחבי הארץ עם משימת Res-Q משחק שאופיין על בסיס מצבי הצלה איתם התמודדו חוקרי הרים ברחבי העולם. 
100 קבוצות (1,000 תלמידים) מתוך 470 קבוצות ברחבי הארץ העפילו לשתי תחרויות הגמר של התכנית. תחרות זו לתלמידי כיתות ד'-ט' מיושמת ביותר מ-80 מדינות ומשלבת מחקר, בנייה ותכנות של רובוט. מעל 290,000 תלמידים חקרו את העולם המרתק של פסולת וגילו כי בפסולת שלנו יש יותר מכפי שנראה לעין.