מפקד כוח היבשה בצבא איראן, גנרל ריזר פורדסטן, אמר היום (ראשון) כי ארצו תשתמש בכל האמצעים ההגנתיים שמותרים בעולם. "לא נחצה את הקווים האדומים, שנקבעו על ידי מנהיג המהפכה", אמר בהתייחסו לנשק גרעיני.

גנרל פורדסטן התייחס בשיחה עם כתבים להצהרות של בכירים אמריקאיים וישראלים, הנוגעות לתמרון הצבאי במהלכו נעשה שימוש בטילים הבליסטיים. "אנו חייבים לחזק את הכוח ההגנתי שלנו, ואין לנו עניין להיות מנומסים עם אף מדינה בעולם", צוטט הגנרל האיראני בסוכנות הידיעות הרשמית, אירנ"א. "איראן לא הפרה את הסכם הגרעין כאשר תרגלה את הטילים. אין לנו כוונה לוותר על הטילים הבליסטיים בגלל הצהרות ארצות הברית או היישות הציונית. נמשיך בתמרונים שלנו בעתיד, בצורה חזקה יותר בים, באוויר וביבשה".

לעומת זאת, מפקד כוח אל-קודס במשמרות המהפכה, גנרל קאסם סולימאני, אמר כי הרפובליקה האסלאמית אינה מעוניינת בהרפתקאות. "היסודות שלנו שונים מיסודות האויבים, ולכן הם מכנים את הפעולות שלנו הרפתקאות", אמר סולימאני בהצהרות בעיר קרמאן בצפון איראן. "אנחנו מגנים על המוסלמים ועל רכושם. מעולם לא תקפנו את סעודיה, למרות שהממשלה שם אינה לגיטימית ולמרות שהעם לא נהנה מאף תפקיד, והשלטון נמצא בידי משפחה אחת".


סולימאני גינה את החלטת סעודיה להציב את חיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור. "חיזבאללה מעולם לא פגע בסעודיה", הוא אמר. "הוא עמד לבד מול התוקפנות הישראלית, והגן על כל מדינות ערב שלא יכלו להשיג את מה שהשיג הארגון מאז 1947 ועד שנות ה-60, תוך שהוא מביס את האויב הישראלי".

לדבריו, אילולא התערבות איראן במלחמה נגד דאע"ש, ארגון המדינה האסלאמית היה משתלט על כל המדינה – כולל המקומות הקדושים לשיעים. "מי שהמציא אותם סבור, כי ביכולתו להכריע את איראן והשיעים, אך הם תקפו את המקומות הקדושים לסונים יותר מאשר כל מקום אחר".