הסרטון שפורסם היום, בו נראה חייל צה"ל כשהוא יורה בראשו של מחבל פלסטיני, כשהוא שוכב מנוטרל על הרצפה, עורר סערה רבה במערכת הפוליטית והציבורית. דובר צה"ל מוטי אלמוז הודיע כי החייל הושעה ולאחר מכן אף נעצר
חייל צה"ל יורה במחבל פצוע
, עד לתום החקירות של המשטרה הצבאית והבדיקות של האירוע. כמו כן הדגיש כי כל עוד לא הוכח אחרת - החייל חף מפשע. הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון, גינו גם הם את התקרית ואמרו כי היא איננה מייצגת את ערכי צה"ל. הערב (חמישי) אומר החייל החשוד, בשיחה שניהל עם קרובי משפחתו: "עשיתי את הדבר הנכון בזמן הנכון על מנת לפגוע בחפים מפשע".החייל החשוד, שמשרת כחובש בחטיבת כפיר, הוסיף בשיחה עם קרובי משפחתו כי חשש שבמהלך האירוע המחבל שכבר הספיק לדקור חייל אחד, ינסה לפגוע בחיילים נוספים: "הוא לבש מעיל עבה ובשל כך חששתי שהוא עומד להפעיל חגורת נפץ. לאחר שראיתי שהמחבל זז, יריתי לעברו. עשיתי את הדבר הנכון בזמן הנכון על מנת למנוע הרג חפים מפשע. פשוט חששתי שהמחבל יפוצץ את עצמו עם מטען החבלה".
פרקליטו של החייל הגיב לפרשה ואמר לגל"צ: כי "מישהו שנכח במקום קם וצעק? מישהו הביא עדות בעד החייל? אנחנו ממהרים לראות סרטון, להגיד שהוא לא בסדר ושיש לנו בחור שהוא אשם. הבחור אינו אשם. אל לנו לצאת במחול השדים הזה ולהתיר את דמו. אל תשכח שהוא מגן עלייך, מגן על הילדים שלך".

"נמצה את הדין עם מי שצריך"


מוקדם יותר במהלך הערב הודיע דובר צהל תא"ל מוטי אלמוז על מעצר החייל ואמר: כולנו ראינו את מה שהיה. אנחנו נעדכן ברגע שהחקירה תתקדם. החייל כרגע עצור ועד שנבין מה שהיה שם הוא חף מפשע. האירוע חמור. נצטרך לקחת עוד כמה ימים כדי להבין מה היה שם". אלמוז נשאל על כך שבמקום היו שני קצינים ועל כך שלא נראה שמישהו מהנוכחים מתרגש מהאירוע, וענה כי "הסרט הזה כולו נמצא בתחקיר וכל המעורבים יתוחקרו. אם צריך למצות את הדין גם עם אחרים, נעשה זאת". גם הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט התייחס למקרה וגינה את המעשה שתועד. הוא שוחח עם מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, והורה למצות את החקירה עד תום. איזנקוט אמר: "זה לא צה"ל, אלו לא ערכי צה"ל וזו לא תרבות צה"ל".

כזכור, בסרטון שפרסם היום ארגון "בצלם", נראה המחבל שביצע את הפיגוע הבוקר שוכב על הכביש בזמן שהחייל בו פגע מקבל טיפול. בשלב מסוים נראה אחד החיילים במקום (החובש כובע מצחייה) דורך את הנשק, מכוון אותו ויורה בראשו של המחבל המנוטרל. ברגע הירייה מוסתר החייל היורה מהמצלמה, אולם קודם לכן ניתן לראות אותו נותן את הקסדה שלו לחייל נוסף, דורך את הנשק ומכוון. בדיוק בעת הירי עובר מסחרי לבן שעמד במקום ומסתיר את הפגיעה, אולם לאחר שהוא עובר ניתן לראות את הדם ניגר מראשו של המחבל.