סערה בעקבות המינוי: בש"ס דורשים למנוע את מינויו של רמי סדן, מקורבו של אש הממשלה בנימין נתניהו, לתפקיד יו"ר חדשות 10 לאחר שצוטט אומר לחברי חברי הדירקטוריון בערוץ "אני כמוכם באליטה שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי".

על פי הדיווח ב"הארץ",סדן אמר לחברי הדירקטוריון "אני כמוכם באליטה שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי. אנחנו כאליטה צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש"ס, למסעודה משדרות".

רמי סדן אמר למעריב אונליין, בתגובה ראשונה לדברים, כי "לא היו דברים מעולם. אנשים שמודאגים מהמינוי מנסים לסכסך בתוך הציבור הדתי. השם דרעי לא הוזכר בכלל בישיבת הדירקטוריון". 


"לא היו דברים מעולם". סדן. צילום: פייסבוק "לא היו דברים מעולם". סדן. צילום: פייסבוק

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא דורש מראש הממשלה נתניהו לבטל את מינויו של רמי סדן ליו"ר חדשות 10, לאור התבטאותו בפני חברי הדירקטוריון.

'מצביעי ש״ס אינם סרח עורף, מצביעי ש״ס הם מאות אלפים של מזרחיים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן. אנחנו כאן בשביל להישאר, אנחנו כאן בשביל לומר לאנשים כאלה שבישראל 2016 לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה'', כתב דרעי.

 הוא קרא לראש הממשלה נתניהו המכהן גם כשר התקשורת, לחברי הממשלה ולחברי הכנסת להשמיע את קולם. "לכל אנשי התקשורת מכל כלי התקשורת להתעלות מעל אינטרסים אישיים ולגנות את הגזענות הזו בכל פה, אסור לשתוק".

"היום זה נגד המזרחיים ונגד המסעודות משדרות ומחר זה יהיה נגד ציבורים אחרים. התקפה בזויה כזו נגד ציבור שלם רק בשל מוצאו, לא יכולה לעבור לסדר היום בשום צורה", הוסיף שר הפנים דרעי.

 ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) פנה ליו"ר הקואליציה דוד ביטן ואמר כי "נוכח דברי הבלע והשנאה מתבקש שעד מחר יוזמן רמי סדן לשימוע אצל שר התקשורת. כלל וזה לא יקרה אני  מציע שלא תספרו אותי בהצבעות. אני בשדרות אצל מסעודה".