הרג, לא רצח: בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (שלישי) את בן גניש בהריגת החייל יפתח גריידי במועדון ברעננה ב-2014. בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם גניש, לפיו הוא יודה בהריגה בלבד, ולא ברצח, כפי שהואשם בתחילה. גניש אמר בפני השופט: "הדברים מקובלים עלי ואני לוקח אחריות". ההסדר נחתם והתקבל למרות התנגדותם הנחרצת של בני משפחתו של גריידי. הטיעונים לעונשו של גניש יישמעו ב-31 בינואר, אז יוגש לבית המשפט תסקיר נפגעי עבירה של המשפחה.

הסיבה העיקרית להסדר היא שינוי בעדותם של שני העדים המרכזיים בתיק, שהעידו במשטרה כי ראו את דבוש מתקוטט עם גריידי, לפני שהחייל נדקר. בעלותם על דוכן העדים, מסיבה שאינה ברורה, חזרו בהם העדים מגרסתם והעדות שלהם השתנתה משמעותית. לאורך המשפט, רמזו השופטים כי יש להגיע להסדר בתיק. מני דבוש, שהואשם בהריגה, חתם על הסדר ובמאי הודה והורשע בביצוע עבירות של אי מניעת פשע ובשיבוש הליכי משפט. הוא נידון ל-15 וחצי

חודשים בפועל ועוד שישה חודשי מאסר על תנאי - אותם סיים לרצות בתקופת מעצרו.

התקרית אירעה בליל ה-21 באפריל 2014, במועדון "שש" ברעננה. דבוש והנאשמים הנוספים, בן גניש, ושי קלדרון, שהואשם באי מניעת פשע, בילו במועדון, כמו גם גריידי וחבריו. במהלך הערב, כך נטען, ניסה קלדרון ליצור מגע עם ידידתו של גריידי, למרות שזו הביעה התנגדות. כשקלדרון המשיך במעשיו נחלץ חבר לעזרתה. מכתב האישום עולה כי בעקבות האירוע התפתחה קטטה במועדון בין הנאשמים לחבריו של המנוח ומאבטחי המועדון ניגשו אל המעורבים והפרידו ביניהם.

בכתב האישום המקורי נטען כי במהלך הקטטה גמלה בליבו של גניש, ההחלטה להביא למותו של מי מחבריו של גריידי. הוא נכנס למטבח של המועדון, נטל משם מזלג גריל ארוך בעל שתי שיניים, אותה העביר בהמשך לדבוש, וכן סכין קצבים. שעה שהנאשמים צעדו לעבר שער היציאה הבחין גניש באחד המעורבים בקטטה, הנמנה עם חבריו של גריידי, וניסה לדקור אותו. אלא שהצעיר הצליח להימלט מהמקום.

דקות לאחר מכן הבחין גניש בגריידי ויחד עם דבוש הם הדפו אותו אל הקיר, הלמו בו באגרופים בזמן שדבוש דוקר אותו באמצעות המזלג וגניש נועץ בבטנו את הסכין. הנאשמים נמלטו מהמקום ואילו המנוח מעוצמת הפגיעה דימם למוות.