נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע הלילה (רביעי) כי מועמדו לשופט בבית המשפט העליון הוא שופט בית המשפט הפדרלי לערעורים בקולורדו, ניל גורסוץ', בן 49. אם יאושר בסנאט, יהיה גורסוץ' השופט התשיעי בבית המשפט העליון, אחרי שבמשך כמעט שנה הכיסא הזה היה ריק, בעקבות מותו של השופט השמרן, אנטונין סקאליה. מינויו יחזיר את הרוב השמרני בבית המשפט. הנשיא טראמפ אמר בהודעה על בחירתו בגורסוץ', כי השופט סקאליה הווה השראה בבחירה. "לגורסוץ' יש כישורים משפטיים בלתי רגילים, מוח מבריק, משמעת אדירה והוא זכה לתמיכה של שתי המפלגות". 

טראמפ הבטיח למנות שופט בעל עמדות שמרניות, בעיקר בנושאי זכויות נשק והפלות. כשקיבל את המינוי, הזהיר גורסוץ' מפני ניסיון של השופטים לפסוק בהתאם למדיניות אותה היו רוצים לראות. "תפקידו של השופט הוא ליישם, לא לשנות, את העבודה של נציגי העם", אמר, "שופט שאוהב כל החלטה שלו הוא ככל הנראה שופט רע, שמבקש להגיע לתוצאה שהוא מעדיף במקום זאת שהחוק דורש". 
גורסוץ' נחשב כשופט שמרן. למרות שלא הביע את דעתו על שאלת ההפלות, דבר שעשוי לסייע לו בשימוע בסנאט, הוא כן התייחס לקדושת החיים. גורסוץ' מתנגד להמתת חסד ושאלות של סיום החיים, ואף כתב על כך ספר. 

בגיל 49, גורסוץ' יהיה אחד השופטים הצעירים אי פעם, אם ימונה. המשמעות היא שהוא עשוי לכהן כשופט עליון במשך שנים רבות, ככל הנראה למורת רוחם של הליברלים בארצות הברית. 

כזכור, בעקבות מותו של סקאליה, ביקש הנשיא לשעבר אובמה למנות את מריק גארלנד, אולם הרפובליקנים בסנאט סירבו להעלות את המינוי להצבעה בגלל שמדובר בשנת בחירות ולדעתם לא היה ראוי שנשיא יוצא יבחר שופט עליון.