חברת התרופות "טבע" הודיעה הלילה (שלישי) כי המנכ"ל ארז ויגודמן החליט לפרוש מתפקידו. בנוסף לכך, החברה הודיעה כי פרופסור יצחק פטרבורג ימונה למנכ"ל בפועל של החברה במקומו של ויגודמן. למעשה, פטרבורג יכנס לתפקידו באופן מיידי. ויגודמן כיהן כיו"ר חברת התרופות החל מינואר 2015. במקביל, פתח הדירקטוריון באיתור מנכ"ל קבוע לחברה, בסיוע של חברת איתור.בטבע ציינו כי ההודעה באה "בעקבות החלטה משותפת של דירקטוריון החברה ומר ויגודמן". זוהי עזיבה צורבת נוספת של כיסא המנכ"ל בענקית התרופות, אחרי עזיבות בטעם מר של המנכ"ל הקודם ג'רמי לוין וגם של קודמו, שלמה ינאי. ויגודמן סיים גם את תפקידו כחבר בדירקטוריון החברה.

ויגודמן עצמו ציין אמש עם סיום תפקידו: "אני מאמין כי עכשיו הוא הזמן הנכון עבורי לפנות את מקומי. זו היתה זכות להוביל את טבע ואני גאה בכל מה שהשגנו. אני בטוח כי עתיד החברה יאיר לה פנים".


מניית החברה ספגה היום בבורסה בתל אביב ירידה של 7.5% בערכה. טבע צפויה לספוג הפסד של למעלה ממיליארד דולר, לאחר שהפטנטים על תרופת הקופקסון בוטלו על ידי בית המשפט. בנוסף, המנייה התרסקה גם בוול סטריט.בניין של חברת "טבע" בירושלים. צילום: רויטרסבניין של חברת "טבע" בירושלים. צילום: רויטרס