הבית הלבן העביר היום (ראשון) בקשה רשמית לקונגרס להורות על חקירה האם ממשל אובמה הורה על האזנות. בפנייה הרשמית נטען כי ישנה אפשרות שממשל אובמה ביצע שימוש לרעה ב'זכות למידע' במהלך הקמפיין לנשיאות וכחלק מהחקירה הנעשית לגבי בחינת המעורבות הרוסית בבחירות.

הבקשה מגיעה יום לאחר סדרת הציוצים הדרמטית של הנשיא טראמפ בה האשים את הנשיא הקודם ברק אובמה בביצוע האזנות סתר. עם זאת, טראמפ לא סיפק ראיות או הוכחות להאשמות הכבדות. לפי הציוצים של טראמפ, הבית הלבן בראשות אובמה הורה לבצע האזנה לטלפונים במגדל טראמפ בניו יורק אשר במהלך הקמפיין מגדלי טראמפ היו המשרדים הראשיים של מטה הנשיא.

כזכור, אתמול האשים נשיא ארצות הברית את קודמו ברק אובמה בכך שצותת למכשירי הטלפון של משרדו בניו יורק במהלך הבחירות לנשיאות, במה שהגדיר כחקירה בסגנון ווטרגייט. את ההאשמות העביר טראמפ בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, אשר התחילו בכך שטראמפ טען כי הוא "בדיוק גילה שאובמה אישר לצותת לטלפונים שלי רגע לפני הניצחון, אבל הוא לא מצא כלום, זה מקארתיזם". את הציוצים פרסם טראמפ בתגובה לחשדות על קשרים אסורים בין מטה טראמפ בבחירות לגורמים בממשל רוסיה.

לאחר מכן, הגיב אובמה, דרך דובר רשמי מטעמו שאמר: "לא הנשיא אובמה ולא אף בכיר אחר בבית הלבן הורה להאזין לאף אזרח אמריקאי. כל טענה אחרת תהיה פשוט שגויה".