לאחר שהוצפנו בגל מאכלים בצעי פסטל מרהיבים ומשמחים, כעת הגיעה תורו של הטוסט. לרוב, המחשבה על טוסט לא מעוררת בנו יותר מידי התרגשות. הרי מדובר בפרוסת לחם, או שתי פרוסות לחם, קלויות ועליהם שמים את המאכל הרצוי. אך מסתבר שאפשר לחדש ולרגש גם בתחום זה, ואפילו במאכל סטנדרטי ואפרורי כמו טוסט. 

לגבי הטעם של הטוסט יש מחלוקת, תלוי את מי שואלים. אך אין ספק שמדובר במאכל פוטוגני שגם נשמע ממש טוב. אם תחפשו באינטרנט, ובעיקר באינסטגרם טוסט חד קרן וטוסט בת ים תיכנסו לעולם קסום, מתקתק ויפהפייה של פרוסות לחם קלויות צבעוניות בשלל צבעי הקשת, עם קישוטי סוכריות בצורות של כוכבים ולבבות, עיטורי זהב והמון המון צבע.
כמו בכל דבר הקשור בעולם הקולינרי, הדעות על הטוסט חלוקות. יש מי שסוברים כי המאכל טעים כמו שהוא יפה, ואחרים יביעו תחושת גועל ממריחת שמנת בשלל צבעי הקשת על גבי לחם קלוי. ככל הנראה רצוי לטעום ולנסות לפני שחורצים גורלות של מאכלים, הלא כן?

 

I guess mermaid toast is officially a thing if @foodandwine did a feature on it... what!? Beyond flattered...the name sticks for this aquatic creation. I feel like I'm about to go on a mild rant: So, this happened when I put unicorn toast out there too... there will be so many wonderful comments and articles covering it- but then there are also so many people and articles hating on it; saying it's "silly" and asking, "why?" Or "who has time for that?!" Let me just put this out there: I am just having fun! I am a food stylist and I like to create beautiful things using food- I've never claimed to be starting a trend or a putting out a new recipe that is super practical- it's 100% impractical, I just like to play around in the kitchen and attempt to create something aesthetically pleasing and unique from time to time. Also, I don't know about you, but with everything going on in the world today, sometimes I just want to look at some colorful food. Okay- rant over, phew I shouldn't even pay attention to the negativity when there's so much positivity from everyone out there, and for that- I'm extremely appreciative! ❤️ Link in bio to check out the F&W article on #mermaidtoast #vibrantandpure

A post shared by Adeline Waugh (@vibrantandpure) on


מי שטוענת כי החלה את טרנד הטוסטים הצבעוניים והמתקתקים היא הסטייליסטית וצלמת המזון ממיאמי, אדליין וו בת-27. בבלוג אותו היא מנהלת, בשם Vibrant & Pure היא מנציחה את יצירות האומנות הקולינריות שהיא יצרה, וכן בחשבון האינסטגרם שלה.

 

Another day, another piece of toast slathered in pastels (just the way I like it)

A post shared by Adeline Waugh (@vibrantandpure) on


היא החלה את הטרנד ממש במקרה, לאחר שהשתעשעה ועשתה ניסויים עם צבעי מאכל במטבח שלה, ואהבה את האפקט דמוי מברשת הצבע שנוצר. חשבון האינסטגרם של וו צבעוני ומרהיב, ונכון לעכשיו יש לה מעל 41,300 עוקבים. תחת ההאשגטאגים שיצרה במיוחד עבור הטוסט, unicorntoast ו-mermaidtoast אפשר להתרשם מגון אדיר של יצירות מתקתקות וטעימות למראה. יש שני  מיתוגים עיקריים לטוסט: חד קרן ובת ים. חד הקרן לוקח השראה מהיצור המיתולוגי, עם  שלל צבעי הקשת כשצבע הבסיס הוא ורוד. לעומתו טוסט בת הים לוקח השראה מהעולם התת-ימי, הוא צבעוני ומרהיב וצבעי הבסיס שלו הם כחול וטורקיז.


מי מכם שהתלהבו ממראה הטוסט, ישמחו לדעת שהמאכל המהמם לא מפסיק ברשתות החברתיות. רבים הם בתי הקפה והמעדניות אשר יוצרים מעדנים ומאפים תחת שתי קטגוריות מיוחדות אלו, וגם יש  מי שאף יוצרים אותם לבד בביתם. אז אם מתחשק לכת לטעום, אתם מוזמנים להתנסות בדרך כזו או אחרת. אם ברצונכם רק ליהנות מן ה"נוף", זה גם מצוין, וברשתות החברתיות, בייחוד באינסטגרם, תוכלו למצוא שלל טוסטים צבעוניים ולהגיע לסיפוקכם.


אפשר לטעום, או פשוט להתרשם מיצירות האומנות הקולינריות הללו מרחוק


אין ספק שמדובר בטוסטים הכי פוטוגניים בסביבה כעת


חד קרן או בת ים, מה נראה יותר מקסים?

 

I felt it was only fitting to try out @vibrantandpure famous #unicorntoast on #valentinesday and it did not disappoint! Girl - you know WHAT'S UP Here's the low down • • Cinnamon raisin @barelybread toast with @kitehillfoods vegan-based cream cheese (using freeze dried pitaya, acai, and then @gaiaherbs turmeric golden milk powder for the fabulous color) original grain @barelybread toast with avocado & beet hummus of course! HAPPY VALENTINES DAY LOVES! • • • • #yahoofood #toasttuesday #howsheglows #iamwellandgood #goodmoodfood #wholefoods #feedfeed #missnewfoodie #buzzfeedfood #spoonfeed #huffposttaste #fitfoodie #foodgawker #forkyeah #buzzfeast #breakfastdoneright #f52grams #realfood #foods4thought #plantbased #mindbodygram #foodblogger #eeeeeats #tiuapproved #RDapproved #todayfood #valentinestreat #superfood

A post shared by Calli | Health & Wellness Blog (@eatrunandallinbetween) on