בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל היום (שני) את חוות דעתו של הפסיכיאטר המחוזי, שקבע כי הנאשם מאיר גולדשטיין לא ידע להבחין בין טוב לרע ולא היה מודע למעשיו בעת ביצוע רצח גרושתו. כמובן שטענות אלה נטענו על ידי פרקליטו עו"ד אפרים דימרי עוד בטרם כתב האישום. בית המשפט צריך להחליט ב-28 במאי בהרכב של שלושה שופטים, בראשות השופט אשר קולה, האם הוא מקבל את המלצת הפסיכיאטר ומבטל את כתב האישום.

כזכור הואשם גולדשטיין ברצח גרושתו אדל גולדשטיין בכוונה תחילה בכך שערף את ראשה ב-29 במרץ השנה בטבריה. בדיון היום המשיך גולדשטיין למלמל כלפי הסביבה "השם הוא אלוקים, השם הוא המלך".

נזכיר כי בדיון הקודם השופט נענה לבקשת הסנגור לקבל חוות דעת נוספת באשר לכשירותו של גולדשטיין בשעת ביצוע הרצח. הוא נשלח להסתכלות בבית החולים שער מנשה. כאמור הפסיכיאטר במחוז צפון קבע היום כי הוא לא היה שפוי במהלך האירוע.
 
עו"ד דימרי אמר בתגובה: "הפסיכיאטר המחוזי בבדיקתו המעמיקה קבע כי מרשי לא היה שפוי בשעת המעשה וטענה זו נטענה על ידי עוד בתחילת ההליכים המשפטיים. אנחנו ממתינים לדיון בסוף החודש שבו יוכרע אם בית משפט מקבל את החוות הדעת".

עורך דין אפרים דמרי. צילום: יח"צ

 
בינתיים נשלח גולדשטיין להמשך טיפול ואשפוז בבית החולים שער מנשה, שם ישהה עד לדיון המשפטי. 
אחותה ראתה תמונות של הבית בו אירע הרצח  ומיד הבינה". זירת הרצח של אדל קלמן. צילום: דוברות המשטרהאחותה ראתה תמונות של הבית בו אירע הרצח ומיד הבינה". זירת הרצח של אדל קלמן. צילום: דוברות המשטרה