לאחר יום גדוש באירועים מביכים שליוו את נחיתתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בישראל, מהסלפי של אורן חזן ועד סירובה של מלניה טראמפ לאחוז את ידו של בעלה בטקס קבלת הפנים בנתב"ג, הגיע סיורו של טראמפ במעונם של משפחת נתניהו והפנה את אש הציוצים לעבר העיצוב המחודש של הבית בבלפור ואל הדברים שאמר יאיר נתניהו למשפחת טראמפ.כזכור, בסיום פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארצות הברית, המשיכו השניים לבית ראש הממשלה לארוחת ערב, שם נתנו בני הזוג נתניהו לבני הזוג טראמפ תנ"ך בן 150 שנה וערכו יחד סיור קצר במעון. שרה נתניהו הציגה לזוג טראמפ את בנה יאיר שאמר להם: "אני מעריץ גדול. אני יכול להזדהות עם מה שעובר על בנכם בארון, הייתי בגילו בכהונה הראשונה של אבי". 
לאחר מכן, נשאו שני המנהיגים הצהרה משותפת. נתניהו פנה לטראמפ ואמר לו: "אנחנו מגנים על הנוצרים יותר מכל אחד אחר באזור, העם בישראל מריע לך שהלכת לכותל. אני מודה לך על המחויבות שלך לביטחון, לעתיד ולרווחת ישראל ומעריכים את החלטתך הנועזת לפעול נגד נשק כימי בסוריה". "לראשונה בחיי אני רואה סיכוי אמיתי לשינוי", הוסיף.  

דונלד טראמפ נאם ואמר: "התרגשתי מהביקור בכותל. אנחנו יותר מחברים, אנחנו בני ברית אמיתיים. יש כיום יותר הזדמנויות מאי פעם, אנחנו חייבים לנצל את ההזדמנות. ראיתי סימנים מעודדים שאנחנו יכולים להשיג שלום באזור. אני מעודד שמנהיגי ערב התחייבו להילחם בטרור, נתמוך בכל מדינה שתפעל לעקור את האידאולוגיה הקיצונית. רמה חדשה של שיתוף פעולה אפשרית וזה יקרה. אני מודה לרה"מ שמוכן לזה".