פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יורי קייגורודצב, בן 46 ממעלות תרשיחא, בגין רצח אלכסנדר ריז'וב, לפני חודשיים, שיבוש הליכי משפט והשמדת ראיה. מעובדות כתב האישום עולה כי קייגורודצב, הוא מכר של ריז'וב ואשתו ונהג לבקר מדי פעם בדירתם. ב-24 באפריל, בסמוך לשעה 19:56, לאחר שקנה בקבוק משקה אלכוהולי, הגיע הנאשם לדירה ונפגש עם המנוח, ללא נוכחות אשתו שהיתה אותה עת בעבודה.

במהלך הלילה, לאחר שהמנוח והנאשם שתו משקה אלכוהולי, קילל ריז'וב וגידף את הנאשם. על רקע זה גמלה בלבו של קייגורודצב החלטה לגרום למותו של המנוח, והוא תקף את המנוח, הכה, דקר וחנק אותו, מתוך כוונה לגרום למותו.
עוד עולה כי הנאשם היכה את המנוח וחבט בו, בין היתר באמצעות פטיש להכנת שניצלים וגרם לו לשברים בעצמות הפנים ובצלעות, למעלה מ-30 דימומים, ובהמשך הפעיל הנאשם לחץ על צווארו של המנוח וחנק אותו.

לאחר הרצח, שטף הנאשם וניקה את הדירה בכוונה להשמיד ראיות. לאחר מכן עזב הנאשם את הדירה ונטל עמו חפצים מהדירה, ובין היתר נטל את ראש פטיש השניצלים ושברי זכוכיות שהיו מוכתמים בדמו של המנוח. 
הנאשם הלך לעבר ביתו של חברו פבל סמושקין והשליך את ראש פטיש השניצלים בסמוך לו, זאת בכוונה להשמיד ראיות. בהמשך, הגיע הנאשם לביתו של פבל וסיפר לו כי הרג אדם, וביקש ממנו לכבס את בגדיו ואת נעליו שהיו מוכתמים בדם.
סמושקין, ביודעו כי הנאשם עבר עבירה שהיא פשע, השמיד ראיות בכך שכיבס את בגדי הנאשם ואת נעליו ולאחר מכן תלה אותם לייבוש, בכוונה לעזור לנאשם להימלט מעונש, בכוונה להשמיד ראיות. גם נגדו הוגש כתב אישום בגין סיוע לאחר מעשה, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.