הם עומדים בחזית, ומתמודדים עם פיגוע אחר פיגוע מאז התפרצות גל הטרור באזור ירושלים. הערב (שלישי) ערך משמר הגבול ערב הצדעה מיוחד ללוחמים בעיר, תוך הענקת כבוד מיוחד לרס"ר הדס מלכא, שנפלה בפיגוע בשער שכם החודש. 

"דורות חלמו להגן על ירושלים ולנו הזכות להגן עליה" אמר מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב שבתאי, בטקס שנערך בבסיס יהודאי. "לצערנו אנו משלמים מחיר כבד על הזכות להגן על ירושלים, הדס מלכא והדר כהן ז"ל הן לוחמות שנפלו בקרב, גילו תושיה, גבורה ונחישות בהגנה על בירת ישראל." 
"אביה של הדס ז"ל אמר לי משפט שהדס אמרה לו באחת מארוחות השבת ואותו אני מבקש לצטט בהזדמנות הזו", אמר מפקד מג"ב וציטט: "אם לא נגן על ירושלים, לא תהיה לנו ירושלים, ואם לא תהיה ירושלים לא תהיה מדינה". 

הדס מלכא ז"ל. "מחיר כבד". צילום: דוברות המשטרה

מפקד מג"ב סיכם ואמר: "תמשיכו להגן ולשמור על בירתה של מדינת ישראל ולהעניק ביטחון לתושביה ולמבקריה. אני רוצה לומר תודה לכל אחד ואחת מכם על הפעילות המקצועית אותה אתם עושים יום יום, שעה שעה." 
מפקד מג"ב ירושלים, תנ"צ איציק סבן אמר בנאומו: "עברנו תקופות קשות בהן ספגנו לא מעט פיגועים שנה. 50 שנה ששוטרי משמר הגבול עומדים על המשמר בעיר ירושלים ושומרים על ביטחונם של תושביה., תקופות בהן עמדנו נחושים ומגובשים בגבורה. נשמתה של המדינה היא ירושלים".   
האירוע התקיים בנוכחותם של מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד מג"ב ירושלים, תת ניצב איציק סבן, מפקד מרחב קדם, נצ"מ חיים שמואלי, ספ"כ מג"ב, מפקדים בדימוס,  משפחות שכולות, מכובדים ומאות קציני, לוחמי ולוחמות משמר הגבול המשרתים בעיר.