המיליארד ההודי ראטן טאטא מסר אתמול עדות במשטרה, בפרשת תיק המתנות, המוכר בתור תיק 1,000, כך דווח הערב (שישי) בחדשות 10. הוא מסר את עדותו, בעקבות החשד שאיש העסקים ארנון מילצ'ן ביקש לפני תשע שנים מראש הממשלה לקדם אזור סחר חופשי בגבול עם ירדן. על פי החשד, מילצ'ן עשה זאת בשיתוף פעולה עם טאטא. עדותו היתה עדות פתוחה והיא נמשכה כשעתיים. החוקרים הם אלה שהגיעו אליו.כזכור, בחודש שעבר דווח כי איש העסקים ארנון מילצ'ן ניסה לתווך בין המיליארדר ההודי רטאן טאטא, שהיה מעוניין בהקמת אזור סחר חופשי באזור הגבול עם ירדן, לבין נתניהו, בעסקה שכתוצאה ממנה אמור היה מילצ'ן לגזור, לכאורה, קופון של מיליונים. הבקשה הועברה לנתניהו לפני תשע שנים ע"י איש העסקים ההודי, העוסק בפרויקטים הקשורים למכוניות, וכעת, הוא צפוי להגיע לתת עדות בנושא כשיגיע לכאן בסוף החודש לרגל כנס בנושא טכנולוגיה ומכוניות. 

יש לציין כי בעקבות העובדה שנתניהו כבר נחקר בעבר בפרשות האמורות, אין המשטרה צריכה את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כדי לבצע חקירות נוספת, עם זאת החקירה מלווה בנציג מהפרקליטות והיועמ"ש מעודכן בהתקדמותה. כמו כן, גם נוני מוזס צפוי להיחקר בשבועות הקרובים, זאת לצד בכירים נוספים, שיגיעו למשרדי להב 433, כפי שפורסם במעריב.

לאחר גיוסו של ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, ארי הארו, ציין גורם בכיר במשטרה כי "התיקים מתחזקים משמעותית כתוצאה מהעדות". גורם המעורה בפרטי החקירה הוסיף אז כי "הארו ניהל את מערך המתנות, פעל על פי ההנחיות שקיבל וידע כל פרט בכל שלב בהתנהלות של לשכת ראש הממשלה וסביב ביתו של נתניהו".