המשטרה מפעילה מכבש לחצים על משה (מצדה) יוסף לחתום על הסכם עד מדינה בפרשת 1803 ולמסור עדות, רק בהתייחס לפוליטיקאים ולא לעבריינים ששמם נקשר לפרשה. כך עולה משיחות שהתקיימו היום (חמישי) במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 במשטרה, בין חוקרי פרשת השוחד והשחיתות הציבורית בעיריית ראשון לציון, שהחשוד המרכזי בה הוא ח"כ דוד ביטן, לבין פרקליטיו של יוסף, שנחשב לאחת הדמויות המרכזיות בפרשה ולצינור להעברת כספי השוחד, עורכי הדין גיל דחוח, גלית רוטנברג ואילן סופר, שצורף לצוות ההגנה.בצעד מפתיע הוחלט לשחרר את יוסף, העצור המרכזי בפרשה, שמעצרו הוארך מיום חשיפת הפרשה, בתנאים מגבילים, מה שאומר שמחר לא יהיה דיון בערר בעניינו. פרקליטי יוסף צפויים להיפגש עם איתו אחרי שישוחרר ולהציג בפניו את עמדת המשטרה, זאת לאר שעד עכשיו הוא לא דיבר בחקירות. יש לציין כי גם בסביבתו חושבים שהמשטרה עשתה עבודה טובה במהלך השנה וחצי האחרונות בחקירה זו. אי אפשר להתעלם מכך שעו"ד סופר היה זה שהוביל לחתימת הסכם עד המדינה בפרשת הצוללות, וניסח את ההסכם עליו חתם בסופו של יום מיקי גנור המתווך בעסקת הצוללות ונציג התאגיד הגרמני טיסנקרופ.נזכיר, כי בידי המשטרה קלטות וסרטונים המתעדים את יוסף בחנות הרהיטים שלו "מצדה", הממוקמת בראשון לציון, כשהוא מנהל פגישות עם ביטן ועם ראש עיריית ראשון לציון דב צור. בחלק מהפגישות סופר יוסף כספים ומעביר מעטפות לידיהם של ביטן ושל רעייתו חגית שנחקרה גם היא בפרשה.


ביטן מגיע לאחת מחקירותיו. צילום: אבשלום ששוניביטן מגיע לאחת מחקירותיו. צילום: אבשלום ששוני


עוד נציין, כפי שפרסמנו כבר במעריב, כי שמו של יוסף עלה כמעט בכל פרויקט שנחקר על ידי היאח"ה, והוא היווה עבור ביטן מוקד לאיסוף כספי השוחד מאנשי עסקים, קבלנים, יזמים ואזרחים שביקשו את סיועו של ביטן גם ברשויות מקומיות אחרות.

יוסף דאג לצרף אליו קבלנים כדי להגיש מועמדות למכרזי העירייה במסגרת עבודות תשתית רחבות היקף, בהן גם העבודות בפרויקט ה-1000 המדובר, כשהוא מוסיף הצעות, לכאורה פיקטיביות, כדי להגדיל את סיכויו לזכות במכרזים.

עוד עלה שמו כמי שקיבל לידיו 150 אלף שקל מיזם הנדל"ן דרור גלזר, ששוחרר אתמול ממעצר עבור סיוע בקידומו של פרויקט "מעונות הסטודנטים" בדרום תל אביב, אותו אמורה להקים תושבת תל אביב שירשה את הקרקע ששוווייה נאמד בעשרות מיליוני שקל.

כשהבינו במשטרה כי יוסף הוא דמות המפתח שיכולה להוביל אותם לפיצוח מוחלט, הם החלו להפעיל על יוסף מכבש לחצים כדי לשכנע אותו לשמש כעד מדינה, תוך שהם מתחייבים שלא יצטרך למסור עדות כנגד גורמי הפשיעה שנעצרו בפרשה.