המשבר שיטלטל את הקואליציה יותר מחקירות רה"מ? חוק הגיוס מסעיר את החרדים ואת ישראל ביתנו, והערב (רביעי) דווח בחדשות ערוץ 2 כי גם שר האוצר משה כחלון נכנס לקלחת, לאחר שמצידו הוא רק רוצה להעביר את תקציב 2019 עליו עמל זמן רב. כרגע החרדים אומרים 'אם אין חוק גיוס עד סוף המושב אז גם אין את תקציב 2019, שיקר כל כך לכחלון'. יו"ר ישראל ביתנו ליברמן אומר: 'אני לא מוכן לחוק הגיוס. מה שאומר שאין תקציב'.לפי הדיווח בערוץ 2, כחלון אמר למקורביו כי הוא מתעקש שהתקציב יעלה להצבעה ב-15 במרץ, עוד שבועיים. והוסיף בציניות: "אם לחרדים זה לא מתאים, אז הם יקבלו מלפיד, אם יהיה ראש ממשלה- חוק גיוס נוח יותר". גם כחלון וגם החרדים בטוחים כנראה שלא יוכלו לעשות במושב הקיץ את מה שהם עושים עכשיו, על רקע חקירות ראש הממשלה. באופן אבסורדי ככל שהם חוששים מהקדמת הבחירות, הם גורמים להקדמתן.על רקע המשבר הקואליציוני בסוגיית חוק הפטור מגיוס בין ישראל ביתנו ליהדות התורה, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להתערב וזימן אליו הערב את ראשי המפלגות החרדיות לשיחה. כזכור, למרות הסיכום בין יו"ר הקואליציה אמסלם למפלגות החרדיות על דחיית הדיון בחוק הגיוס לאחר חג הפורים הבהיר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן מוקדם יותר כי "בהתאם להוראת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל 'להעביר את חוק גיוס בני הישיבות לפני אישור התקציב', לא אוכל לתמוך בתקציב המדינה כל עוד חוק הגיוס לא יעבור. חוק הגיוס הינו חלק בלתי נפרד מההסכם הקואליציוני ואנו מצפים מכל סיעות הקואליציה לתמוך בחוק זה, אם הם חפצים בהמשך הקואליציה".
כאמור, בסיכום עם יו"ר הקואליציה, דודי אמסלם, החליטו חברי הכנסת החרדיים לא להעלות את חוק הגיוס להצבעה במליאת הכנסת במהלך היום ולדחות את הדיון בנושא לאחר פורים. 

רק אתמול נשמעו חברי הכנסת של יהדות התורה בהקלטה מישיבת הסיעה אומרים כי "זה הזמן הכי טוב להעביר את חוק הגיוס, השבוע ידברו רק על השופטת". כזכור, על פי הוראת בג"ץ, שפסל את חוק הגיוס הקודם בגלל חוסר שוויון, יש להסדיר את החקיקה בתוך שישה חודשים. החרדים חוששים מפני התפתחויות פוליטיות שלא יאפשרו להם להעביר את החוק בכנסת הנוכחית, וכתוצאה מכך הסדר הפטור הגורף לבחורי ישיבות עשוי להיות מבוטל כליל.

בישיבה הסגורה נשמע ח"כ גפני אומר כי "צריך להודיע שאנחנו לא תומכים בתקציב" (איום שיכול להביא להפלת הממשלה - א"ב). סגן שר החינוך מאיר פרוש הסביר לחבריו כי זוהי שעת כושר להביא את הצעת החוק להצבעה: "זה השבוע שהכי פחות ידברו על הדברים האלה, יש את ה־4000, 5000", אמר פרוש.

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, הוסיף כי התקשורת עוסקת עתה בפרשת המסרונים של השופטת פוזננסקי־כץ. מנגד הודיעו שר הביטחון אביגדור ליברמן וסיעת ישראל ביתנו כי אם תועלה ההצעה להצבעה יתנגדו לה. גם בכולנו הביעו התנגדות להצעה. על רקע ההתנגדויות החריף אתמול ח"כ גפני את הרטוריקה סביב משבר הגיוס: "עד היום הלכנו עם החוקים ההזויים שאתם מביאים בקואליציה, כי אנחנו חלק ממנה, אבל מעכשיו לא נצביע יותר". כדוגמה ל"חוקים ההזויים" הזכיר גפני את חוק המואזין של ישראל ביתנו.