טרור בשומרון: צה"ל הודיע כי מבצע פיגוע הדריסה הערב (שישי) בכביש 585 הוא עלאא ראתב קבהא, בן 27, מהעיירה ברטעה באזור ג׳נין. עוד נמסר כי הוא אסיר משוחרר שהיה כלוא בישראל על רקע ביטחוני ושוחרר באפריל בשנה שעברה. קבהא הועבר לחקירה של כוחות הביטחון. בפיגוע נהרגו שני צעירים ישראלים ושניים נוספים נפצעו באורח בינוני עד קשה. 


זירת הפיגוע בשומרון. צילום: תיעוד מבצעי מד"א זירת הפיגוע בשומרון. צילום: תיעוד מבצעי מד"א


דובר חמאס, חאזם קאסם פרסם הערב הודעה בה בירך על הדריסה: "הפיגוע היום בג׳נין בא לציין 100 ימים להחלטת טראמפ, כדי להדגיש שהעם שלנו ימשיך את אינתיפאדת ירושלים. המהפכה הזו נגד ההחלטה והכיבוש אינה גל של זעם, אלא פעולה מתמשכת למען החירות המלאה לבני עמנו", כתב דובר חמאס. 
 
קאסם הוסיף כי ״המסר של פיגוע זה הוא שהימים שעברו אינם מבטלים את העובדות ההיסטוריות, וכי גבולות העיר הקדושה משורטטים בדם, ואנו נשמור עליה בהמשך ההתנגדות". בכיר בחזית הדמוקרטית, טלאל אבו זריפה אמר הערב: ״זוהי תגובה טבעית נגד פשעי הכיבוש, וכחלק מהמאבק נגד החלטת טראמפ״.

בעקבות פיגוע הדריסה הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי על הקפאה מידית ורחבה של ההיתרים לכלל חמולת המפגע - 67 היתרי תעסוקה בישראל, 26 היתרי מסחר וארבעה רישיונות תעסוקה בהתיישבות.