הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ, מהרבנים המוכרים בימינו שפירש וביאר במשך שנים את ספרי היסוד של היהדות ובמיוחד מוכר פירושו על הגמרא, אובחן בילדותו כחולה במחלת ה'גושה' הנדירה וטופל בעשרות השנים האחרונות בבית החולים שערי צדק בירושלים. הרב טופל בטיפול קבוע במחלקת אשפוז-יום ילדים בבית החולים וילף לילדים שבשערי צדק. גם כאשר נפתח אגף נפרד למחלקת ה'גושה' אשר היה ניתן לקבל בו את הטיפול, התעקש הרב להמשיך לקבל את הטיפול שלו במחלקת הילדים שם נהג לשבת, לקרוא ולשוחח עם הילדים המאושפזים.

הרב העביר שעות רבות בקריאת הספרים בספריית המחלקה וחיכה להזדמנות בה יוכל לתרום ספר משלו להעשרת המגוון. ספרי התלמוד וההגות שכתב התאימו פחות למדפים הצבעוניים של ספריית הילדים. השבוע, לכבוד סיום ההוצאה לאור של התנ"ך בביאורו, מיהר הרב להעניק סט לספריית המחלקה. המהדורה המבוארת של התנ"ך הושלמה על ידו לאחר עבודה מאומצת של שנים ורואה אור הימים אלו בהוצאת קורן.
הרב נמצא כעת בתהליך שיקומי ארוך לאחר האירוע המוחי בו לקה לפני כשנה והתרגש מאוד לשוב ולפגוש את הצוות המסור שטיפל בו וסייע לו כמו גם את המאושפזים הקטנים, ובנוסף את מנהל המרכז הרפואי פרופסור יונתן הלוי ומנהל בית החולים לילדים פרופסור יחיאל שלזינגר.