סקר פנימי שהוזמן על ידי המחנה הציוני (המחנ"צ) בראשות אבי גבאי מצביע על כך שהמחנ"צ יקבל בבחירות הקרובות למעלה מ-24 מנדטים אם בני גנץ ישובץ במקום השני ברשימה. ח"כ שלי יחימוביץ אמרה הבוקר (שני) בגל"צ כי "יו"ר העבודה אבי גבאי וגם אני ורבים כמוני במחנה הציוני מעוניינים מאוד בהצטרפות של גנץ, דלתנו פתוחה, והוא יקבל כל מה שיבקש במפלגה שלדעתי הכי מתאימה לו".

לדבריה "סקר פנימי שלנו, שבוחן הצטרפות של גנץ כשגבאי בראש, מראה אפילו יותר מנדטים משמראה הסקר של אתר וואלה״, סקר שבו קיבלה המחנ"צ בראשות גנץ  24 מנדטים. מהסקר שפורסם לאחרונה עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, כשגנץ מוביל את המחנה הציוני, הליכוד עדיין הייתה המפלגה הגדולה עם 28 מנדטים, אך המחנה הציוני קופצת לעמדת המפלגה השנייה ועוקפת את יש עתיד, שזוכה ל-15 מנדטים.

רוצים את גנץ. גבאי ויחימוביץ'. צילום: פלאש 90 רוצים את גנץ. גבאי ויחימוביץ'. צילום: פלאש 90

אלא שלדברי ח"כ יחימוביץ', סקר פנימי שלהם מצביע על כך שהמנח"צ בראשות אבי גבאי עם גנץ במקום השני תקבל למעלה מ-24 מנדטים. בגל"צ נמסר כי מדובר ב-26 מנדטים. גנץ, שתקופת הצינון שלו צפויה להסתיים בפברואר 2019, אמר לאחרונה כי הוא קרוב לקבל החלטה האם להיכנס לחיים הפוליטיים. לצורך זה הוא קיים בחודשים האחרונים שיחות עם גבאי וגם עם יאיר לפיד.

בסוף השבוע פרסם בן כספית במעריב כי גם ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחץ על גנץ להצטרף לליכוד ולהיות מועמד המפלגה לתפקיד שר ביטחון.