צוות של חדשות ערוץ 2 אשר נשלח לאיסטנבול שבטורקיה הוכה היום (רביעי) על ידי המון בכיכר טקסין תוך קריאות "רוצחים רוצחים", כך דיווחה היום חברת החדשות. עוד נמסר מהחברה: "לכתבנו אוהד חמו ולמפיק השטח שלנו עודד בינו שלום, הם לא נזקקו לטיפול רפואי וממשיכים בעבודתם העיתונאית". התקרית החמורה מגיעה בסיומם של שלושה ימים מתוחים מאוד, שמביאים לשיא את המשבר ביחסין בין המדינות. מקרה חמור דומה של תקיפת אנשי תקשורת התרחש אשתקד ביפו, כאשר כתב המשטרה של חדשות 2, גלעד שלמור, הותקף יחד עם הצלם גל זלטמן בעת שסיקר ביפו את הלווייתו של תושב העיר שנורה בידי המשטרה. לאחר המקרה סיפר שלמור בפייסבוק על המקרה. "היינו בלינץ'", כתב שלמור. "גל הצלם ואני הלכנו לסקר את הלווייתו של הצעיר היפואי שנורה על ידי השוטרים. כדרכנו, ניסינו להביא את התמונות והקולות מתוך הבטן של השטח כדי לשקף את המצב ולהביא לצופים שלנו את התמונה האובייקטיבית ביותר".

הכתב הוסיף: "צעדנו איתם. מאות אנשים, רובם צעירים, צעדו אחרי הרכב שהוביל את גופת הצעיר וקראו קריאות אללה אכבר. מאחר שהוזמנתי לשם על ידי כמה מהם הרגשתי, וכנראה שלא בצדק, די בטוח. בשנייה אחת הכל התלקח. זה התחיל עם גל שהחלו להכות אותו. הם לקחו לו את המצלמה וריסקו אותה. הוא חטף אגרופים ובעיטות אבל הצליח להימלט".

לדבריו, "הרגעים היו לחוצים אבל אני זוכר דווקא מחשבות צלולות ואנליטיות. נזכרתי איך בטיול רגלי בספארי בדרום אפריקה חידד המדריך שגם אם חיית בר מחליטה לרדוף אחריך - אל תרוץ, כי זה רק מעודד את אינסטינקט הרדיפה הטבוע בה. לכן נעמדתי מול אלה שחבטו בגל והרמתי את ידי לאות התנצלות. חשבתי שאם רק אבקש סליחה על כך שהפרענו אוכל ללכת בשלום. לא היה עם מי לדבר".
 
"האגרוף הראשון שניחת על פני עוד היה נסבל", כתב. "שוב מחשבה אנליטית: אל תחזיר, למרות שאתה יכול, למרות שאתה יודע איך. זה רק ילבה את זעם ההמון. לפתע אגרוף נוסף ועוד בעיטה. שניים מושכים אותי לקרקע, אחרים קורעים את חולצתי. אדם נוסף לופת אותי, זרועותיו סביב גרוני. הוא מצמיד את פיו לזרועי ונושך אותה בעוצמה".