השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, קיים דיון מיוחד אתמול, שבסופו הנחה את נציבת בתי הסוהר, רב גונדר, עפרה קלינגר, למנוע מאסירי חמאס לצפות בטורניר המונדיאל שיתקיים בחודש יוני הקרוב. בישיבה שכינס השר ארדן, השתתפו גם הגורמים המשפטיים הרלוונטיים, והוחלט גם לבחון את האפשרות המשפטית לשנות את התקנות הקיימות כיום, כך שיתאפשר למנוע צפיה בטלוויזיה ובערוצים ספציפיים מכלל האסירים הביטחוניים, מצב שאינו מתקיים כיום בהתאם לדין.

הנחיית השר התקבלה במטרה להכביד את הלחץ על אסירי חמאס ובתיאום עם מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, וזאת בשעה שגופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל מוחזקות בידי ארגון הטרור, ביחד עם אברה מנגיסטו והישאם א-סייד שנחטפו. ההחלטה ממשיכה שורה של צעדים שהוביל השר ארדן בשנים האחרונות כנגד אסירי חמאס, וביניהם: הפסקת ביקורי משפחות מחבלי חמאס-עזה, אי החזרת גופות מחבלים וצמצום תנאי המאסר של מחבלים למינימום הנדרש שהדין הבינלאומי מחייב. 
בישיבה שכונסה היום במשרד לביטחון הפנים, עלה עוד כי בעקבות תקנות משנת 1997, ישנה חובה לאפשר לעצורים לצפות בטלוויזיה. מכיוון שאין הפרדה בשב"ס בין עצירים לאסירים ביטחוניים, אין אפשרות מעשית למנוע מאסירים ביטחוניים לצפות בערוצים המוקרנים בטלוויזיה. בעקבות כך, הנחה השר את הגורמים המשפטיים במשרד לביטחון הפנים לקדם את שינוי התקנות כך שיוקנה שיקול דעת רחב לשב"ס בנוגע לערוצים המשודרים. 

השר ארדן: "אין לי שום כוונה לאפשר למחבלי החמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים. מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם. אנחנו נמשיך להכביד את היד על אסירי ארגון הטרור חמאס, ולבחון החמרה גם בתנאי המאסר של אסירים ביטחוניים מארגונים אחרים".