חוקרי משטרת מרחב דן עצרו היום (שני) לחקירה ארבע סייעות בגן ילדים פרטי בגבעתיים וכן את הגננת, בחשד להתעללות מתמשכת בפעוטות השוהים בגן. המעצר התבצע, לאחר שהיום הוגשה תלונה במשטרה בחשד להתעללות בפעוטות בגן הילדים בעיר. במקביל להגשת התלונה, ההורים הפקידו בידי השוטרים סרטון ממצלמה שתיעדה חשד להתעללות בפעוטות.

כבר בשלב הראשוני של החקירה, חמש החשודות החלו להטיח את ההאשמות אחת בשנייה. כך למעשה, כבר עם הגעתן, הן קושרות עצמן לחשדות הללו. כאמור מדובר הבחקירה הנמנצאת בראשיתה ובסיומה יוחלט באם לבקש את הארכת מעצרן. 
כזכור, כתב אישום הוגש הבוקר נגד אינה סקיבנקו, בת 23 מאוקריאנה, הסייעת בגן הילדים בפתח תקווה החשודה בהריגת יסמין וינטה. על פי כתב האישום, לסייעת מיוחסות בנוסף להריגת יסמין שורת מעשי התעללות חמורים בילדי הגן. בנוסף לכך נודע כי הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום נגד מנהלת הגן וסייעת נוספת.

דורינה, אמה של יסמין, סיפרה בבית המשפט כי "באתי לפה להילחם על הילדה שלי, על התינוקת שלי. באנו להילחם עבור הילדה שלי". אביה של יסמין, אמר כי "לאלה שבאו לעזור לסייעת (הכוונה לעורכי דינה הטוענים כי לא מדובר במעשה פלילי) אני אתפלל כל חיי שיקרה להם מה שקרה לנו ואז נראה אם מה שקרה הוא פלילי או לא פלילי".
 
על פי הנטען בכתב האישום שהוגש, בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה אחזה סקיבנקו בתינוקות בגן בפרק ידם, הרימה אותם בכוח באוויר תוך שהיא הולכת ומטלטלת אותם והטיחה אותם בחוזקה על מזרון ברצפת הגן. הפרקליטות מבקשת את מעצרה עד תום ההליכים הפליליים נגדה, "לאור מסוכנותה הגבוהה הנלמדת מריבוי העבירות יוצאות הדופן באכזריותן"', על פי כתב האישום.