נמצאה טבעת עבודת-יד בת 100 שנה השייכת לאחד מאנשי הגדודים העבריים, כך מפרסם הבוקר (שלישי) משרד הביטחון לקראת הטקס המציין 100 שנים לגדודים העבריים, שייערך במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ובמעמד סגן שר הביטחון אלי בן- דהן. מוזיאון בית הגדודים, המשתייך ליחידת המוזיאונים באגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, החל בשנת 2016 תהליך חידוש התצוגה הוותיקה של הגדודים העבריים. התצוגה המחודשת נחנכת במלאת 100 שנים להשתתפות הגדודים העבריים במערכה על ארץ - ישראל במלחמת העולם הראשונה. 
כחלק מההכנות לתערוכה המחודשת ביקשו עובדי מוזיאון בית הגדודים מתושבי מושב אביחיל, ברובם צאצאי הגדודאים, לחפש אצלם חפצים היסטוריים מאותה תקופה. בעקבות הבקשה פנתה אליהם אישה בשם אושרה הררי, בתו של לוחם הגדודים העבריים מנחם וייס, ובידיה טבעת בת 100 שנה. 
מנחם וייס נולד בירושלים בשנת 1894, בגיל צעיר הוא נדד לארה"ב ושם הוא התגייס לגדוד העברי האמריקאי. בשנת 1918 הצטרף הגדוד של וייס למערכה בארץ. במהלך שנת 1918 נסע וייס עם הגדוד לביקור בירושלים וחזר משם עם טבעת עבדות יד עליה טבוע באותיות לטיניות: "conquest of Jerusalem (כיבוש ירושלים) 9.12.1917" התאריך מציין את היום בו נכנס הגנרל אלנבי לירושלים. 

התערוכה במוזיאון בית הגדודים. צילום: דוברות משרד הביטחון

אושרה הררי מצאה את הטבעת בעיזבון של אביה לאחר שנפטר. היא סיפרה שבתור ילדה היא זוכרת שאביה התייחס לטבעת כפריט מאוד מיוחד ומרגש. הטבעת סימלה עבורו את השאיפה והרצון שלו בתור לוחם בגדודים העבריים.
התצוגה המחודשת מספרת את סיפורם של הגדודים באמצעות שילוב בין טכנולוגיה עכשווית, צילומים היסטוריים ומוצגים מקוריים. בתערוכה ניתן לראות סמלים, תמונות וחפצים שהיו בשימוש הגדודים. חלק מהמיצגים מודפסים על גבי לוחות עץ וזכוכית. במהלך התערוכה יוכלו המבקרים לחוות ולשמוע בצורה מוחשית את סיפורם של הגדודאים באמצעות סרטונים בהם נראים שחקנים המגלמים את דמותם של הגדודאים זאב ז'בוטינסקי, יוסף טרומפלדור ודוד בן-גוריון.

בנוסף, קיימים אלבומים ובהם ביוגרפיות ותצלומים של גדודאים רבים. התצוגה מסודרת לפי סדר הגדודים ומשלבת בין תצלומים קיימים לצד מוצגים מוחשים.