בית הדין הצבאי מחוז שיפוט דרום גזר 27 חודשי מאסר לריצוי בפועל על קצין צה"ל בדרגת סגן מיחידה בדרום שהורשע בעבירות מין בפקודיו. לצד עונש המאסר, חייב בית הדין הצבאי את הקצין בתשלום פיצויים לשני המתלוננים העיקריים וכן הורידו לדרגת טוראי.

כתב האישום ייחס לקצין שורה ארוכה של עבירות מין ובכללן – גרם מעשה סדום בנסיבות אינוס, מעשים מגונים והטרדות מיניות. לאחר ניהול משפט הוכחות ממושך שבמהלכו נשמעו עדים רבים, כולל שני המתלוננים העיקריים בתיק, הגיעו התביעה והסנגוריה הצבאית להסדר טיעון.

במסגרת ההסדר הושגה הסכמה חלקית ביחס לטענות הצדדים לעניין העונש. התביעה ביקשה מבית הדין שיטיל על הנאשם 40 חודשי מאסר לריצוי בפועל, ואילו ההגנה ביקשה להסתפק בענישה שלא תעלה על 25 חודשי מאסר. 

עורכי דינו של הקצין מטעם הסנגוריה הצבאית, רס"ן (מיל') שלמה רכבי, סרן רותם קוגן וסגן אריאל חברון, מסרו: "מדובר בתיק מורכב ורגיש ובנאשם שבחר, על אף טענות הגנה משמעותיות, לקחת אחריות על מעשיו ולהשתלב במסגרת טיפולית בניסיון להבין את המניעים שהובילו אותו למעשיו. בית הדין הצבאי הטיל על הנאשם עונש מאסר משמעותי, אך בצדק דחה את עתירת התביעה לגזירת עונש מאסר חמור שאינו עולה בקנה אחד עם רמת הענישה הנוהגת ועם הנסיבות המקלות הרבות שהוצגו בשלב הטיעונים לעונש".