פרטים נוספים מהטרגדיה בתל אביב: הנהג הפוגע, תושב ירושלים בן 23, החשוד בגרימת מותו של אילון שלו-אמסלם בן ה-13 אמש, נסע על פי החשד כשמידת האלכוהול בגופו עולה עד כדי פי שישה מזו המותרת בחוק, כך מציינים היום (שבת) גורמים במשטרה. כמו כן, מתגלה כי כאשר השוטרים החלו לבצע את בדיקת הינשוף בנהג, הוא שיבש את הבדיקה והכשיל את תוצאותיה. בהמשך סירב הנהג אף לבצע בדיקת דם, ובכך מנע אפשרות לקבל את התוצאה שתקבע את רמת האלכוהול שנמצא בדמו.בחברת "החדשות" פורסם הערב כי חברו של אילון, שנפצע באורח קשה באירוע, שלח לחבריו הודעות בווטסאפ בהן כתב אחרי התאונה: "תקשיבו, תענו, דחוף, מי שער, אילון מת. עשינו תאונה. אני חצי מתתי ואת אילון מצאו גוסס עשרים דקות אחרי".מקורבים למשפחה מסרו כי "המשפחה מזועזעת והמומה מהתנהגותו של הנהג הדורס אשר לא לקח אחריות על מעשיו, סרב לשתף פעולה, לא היה מוכן למסור בדיקות דם ואף העמיד קו הגנה בדוי ותלוש מהמציאות שאינו עולה בקנה אחד עם העובדות והמידע שנאספו עד כה. למשפחה אמון מלא בפרקליטות ובמערכת אכיפת החוק שתדע לטפל בעניין באופן מקצועי וראוי".

בעת התאונה, משפחתו של אמסלם היו בחופשה בתאילנד, חופשה שאליה אילון היה אמור להצטרף, אך ביקש להישאר בארץ ונשאר עם בן משפחה נוסף. מיש לאחר קבלת הבשורה הנוראית, נעשו סידורים למציאת הטיסה המתאימה והוריו ואחיותיו של אילון שבו ארצה מחופשתם. "זה לא נתפס, השבר נוראי", אמר קרוב שנכח בבית המשפחה בשכונת צהלה, שם רבים יושבים לצד המשפחה האבלה.אילון שלו-אמסלם. צילום: באדיבות המשפחה
כזכור, הרכב הפוגע בתאונת הדרכים הגיע בנסיעה מרחוב שי עגנון כל הנראה, איבד הנהג שליטה על הרכב בצומת, ובמקום לפנות שמאלה המשיך ישר ופגע בשני הולכי הרגל אשר עמדו על המדרכה. הנער שנהרג פונה על ידי צוותי מד"א לבית החולים איכילוב בעיר אך שם נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. באירוע נפצע נער נוסף באורח קשה. אילון יובא מחר למנוחות ומועד הלווייתו יתפרסם לאחר צאת השבת.