חשיפה: הרשות הפלסטינית ניסתה להשפיע על המחאה נגד חוק הלאום באמצעות שיחות עם מובילי המחאה במגזר הערבי והבדואי. סא"ל (מיל') ברוך ידיד, יועץ לענייני ערבים בפיקוד מרכז לשעבר, הביא את הפרטים המלאים היום (שני) לראשונה בתוכניתם של ענת דוידוב וינון מגל ב-103fm. 

"במהלך סוף השבוע החולף גורמים בוועדה לאינטרקציה עם הציבור הישראלי, ועדה שכפופה לאש"ף על ידי אבו מאזן, פעלו במטרה להביא ציבור ערבי ישראלי אל ההפגנה במוצאי שבת בתל אביב", סיפר ידיד, וכשנשאל על איזה מקורות הוא מסתמך השיב: "אני מסתמך על שיחות שניהלתי עם גורמים ברמאללה, ובנוסף חברים בוועדה לאינטראקציה לא מכחישים או מאשרים את הדברים. מעבר לזה יש לציין כי יצאו שיחות טלפון מהוועדה שיושבת בבניין אש"ף אל ארגוני שמאל מישראל".

האם מדובר במימון שקיבלו מארגני המחאה מארגון אש"ף?
"אני לא יכול להצביע על מימון, או על שינוע הדגלים שהפכו למוקד הסערה. מדובר פה בעיקר בהנגשת הצורך להגעה של קהל גדול להפגנה נגד חוק הלאום. בוועדה לא ראו בעין יפה את הנפת הדגלים בכמות רבה, אחד מהם אפילו נזכר בהפגנות שנעשו בזמנו ברוטשילד ואמר לי שהן מתו ברגע שארגונים פוליטיים רכבו עליהם. אין ספק שהם מבינים שמדובר בגול עצמי, הוועדה הזו מאוד נזהרת להתערב בעניינים ישראליים פנימיים מאז ששר הביטחון הנוכחי שלל את היתרי הכניסה שלהם אל המדינה. גם אבו מאזן אמר לאחרונה שהעם צריך להחליט מהו טיבו של חוק הלאום, ומנגד חשוב להדגיש שהוועדה כן פעלה שיגיעו רבים להפגנה הזו".
לסיום הוסיף ידיד: "אבו מאזן פרסם לאחרונה, בעת שביקר בדרום אפריקה שחוק הלאום הוא גזעני, ומדינת ישראל מוכיחה את היותה מדינת אפרטהייד".