מה קרה בעזה ומה ישראל צריכה לעשות כעת לאחר ירי טילים לבאר שבע ואשקלון שכמעט ונגמר באסון? הפרשן לענייני ערבים של ערוץ 10, צבי יחזקאלי התראיין היום (רביעי) לתוכניתו של אראל סג"ל ואמר: "כשאני יושב רחוק מהחדשות אני מספר לעצמי את ההתרחשויות וזה נראה כמו משהו כתוב מראש שחוזר על עצמו. יש כאן שתי רכבות. האחת מחפשת שקט ושגרה ושנייה מחפשת הרתעה והתשה. בסופו של דבר - ברור שתהיה הפסקת אש. צה"ל מבין את הדברים ומסתכל עליהם בצורה מערכתית. כניסה למבצע ברצועת עזה לא יאפשר תמונת ניצחון".

"למה זה תמיד הכל או כלום? אין אמצע?. בתקופה שגלנט היה אלוף פיקוד דרום היו המון מבצעים"
"זאת שאלה טובה, וזה נכון", הסביר, "ככל שהצבא שלנו מתרחק מרצועת עזה ורואה אותה במסכים יש את החשש שאם ניכנס לא נגיע להישגים ולתמונת ניצחון. למה הכל או כלום? כי ככה זה עובד. מעל הצבא יש דרג מדיני שכולל את שר הביטחון שחושב שצריך לתת מכה לחמאס. נו באמת, מי מאמין לזה? מבצע ברצועת עזה זה דבר שלוקח זמן, ולצבא ולרוח המדינה אין זמן".
 

כשנשאל מהי העמדה של הדרג המדיני ברצועת עזה השיב: "לדעתי הדרג המדיני רוצה הסדרה בעזה. במערכת הביטחון יש גם המון תוכניות יפות למשבר ההומניטרי בעזה. הנכונות של חמאס לבקש הסדרה היא תוצאה של עשר שנים. רק אחרי שלושה מבצעים מתחילים להרגיש את ההתשה של העזתיים. יש כאן תהליך עקבי שגם אם לא החזקנו בו אנחנו רואים את התוצאה שלו". 
"להערכתי אנחנו לא מנצלים נכון את התוצאה", הוסיף, "חמאס רוצה את ההסדרה ורואה בנו המבוגר האחראי. מבצע צבאי יהיה רק אילוץ". כשנשאל אם אחרי שישראל תכבוש את הרצועה היא תהיה מסוגלת להחזיר לשם את אבו מאזן ענה: "לא. כן יהיה אפשר לאפשר לתושבים לבחור הנהגה שפויה. אני לא חושב שהעזתיים יבחרו שוב בחמאס".

"אנחנו מייחסים ליריב שלנו את התגובה שאנחנו היינו מגיבים וזו הבעיה הבסיסית שלנו. אנחנו לא מעריכים נכון את היכולת של האויב שלנו לשלם בדם, באורך רוח וזמן. טראמפ גילה שמה שכואב לרצועת עזה זה הכסף. אם נכנס למבצע צבאי אתה צריך נחישות. מכיוון שאנחנו לא עושים את זה, למה שיראו מאיתנו את הנחישות ויפחדו מכוחנו?"
זה הכל ראש הממשלה, נתניהו מפחד ולא מפנה אפילו פחון. מי שלא מפנה פחון בכביש אחד לא יתקוף בעזה 
"נכון. אני לא אומר זאת בדרך כלל אבל עוד תראו שמכל הגלגול הזה גם המצרים יתערבו. אנחנו עובדים מול המצרים ובטוחים שהם עם אותו רציונאל כמו שלנו. יש כאן חבר'ה שעובדים ברציונאל אחר. אתם עוד תראו שהטיל מבאר שבע יוביל להפסקת אש שתשבר בחודשים הקרובים בעוד טיל שיכתוב את הפסקת האש הבאה".