ח"כ שרן השכל (ליכוד) קראה הבוקר (חמישי) לשר הביטחון אביגדור ליברמן להוריד בדרגה את האלוף במילואים ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), בעקבות דבריו על שרת התרבות והספורט מירי רגב. השכל התייחסה גם במכתבה לשר לדיווח לפיו שטרן חשף את פרטיו האישיים של חייל בפני העיתונאי לשעבר יאיר לפיד, ראש מפלגתו בהווה.  

"לאור ההתבטאויות הפומביות והבלתי הולמות מצידו של ח"כ אלעזר שטרן כלפי כבוד השרה מירי רגב ואיומו לפתוח את תיקה הצבאי בעת מילוי תפקידה כקצינה בצבא ההגנה לישראל, אני קוראת לכבודם לפתוח בהליך משמעתי כנגדו ולהורות על הורדתו בדרגה", כתבה ח"כ השכל. "האיומים הפומביים והניסיון להעביר עמדות כאלה ואחרות אשר יש בהן בכדי להכפיש את שמה, ואת שמו של צה"ל כאילו קידומן של נשים בצה"ל אינו קשור קשר בלעדי ליכולת מילוי תפקידן באופן הטוב ביותר, יש בה להוות פגיעה חמורה בערכי צה"ל". 
"אמירתו של האלוף הינה פוגענית ושוביניסטית ומנוגדת לנורמות התנהגות אוניברסליות אשר עליהן בין היתר מבוססים ערכי צה"ל", הוסיפה. "אם לא די בכך, אמירות ואיומים בדבר חשיפת תיקו האישי של חייל מביעים את האופן שבו האלוף שטרן בחר לעשות ניצול ציני של מעמדו ודרגתו לשם הטלת אימה על מי ששירתה כקצינה בכירה באותה עת בה שירת האלוף שטרן. 

שרן השכל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90שרן השכל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90


"לאור חומרת מעשיו של האלוף שטרן, אשר נעשו בפומבי והעובדה שח"כ אף לא הביעה חרטה ו/או העביר הודעת התנצלות לנפגעת הישירה, אבקש את כבודו להורות על  הורדה מידית בדרגה לאלוף אשר עושה זילות בדרגתו ומביש בכך את כל צבא ההגנה לישראל", כתבה השכל. בתגובה נמסר מדוברו של ח"כ שטרן: "לא שווה תגובה". 

שטרן התייחס אתמול במליאת הכנסת לסערה סביב דבריו לשרת התרבות והספורט מירי רגב ואמר: "בצה"ל מכירים אותי הרבה שנים. מעולם לא היה מישהו או מישהי שחשבו שנתפסתי במעשה או אמירה שיש לה משמעות מינית ואני מדבר על 34 שנים. יחד עם זאת, הטרדות מיניות בצה"ל כמו בכל מקום הם נגע וטיפלתי בזה ביד תקיפה. הצטערתי שבכלל מישהו חשד בי, בחיים לא אמרתי ולא הייתי אומר משפט שניתן לפרש אותו או יש בו משום רמז אפילו להטרדה מינית. שמישהי תבוא ותגיד פעם אחת - 'שמעתי רמז משטרן על משהו כזה'". 

"אבל כיוון שאני ער למה שקורה ברשתות החברתיות ואני מבין שיש כאלה שנפגעו מהדברים, אז בפניהן ואך ורק בפני אותן נשים אני מביע את צערי. אבל שיהיה ברור שמירי רגב היא לא אחת מהם, היא לקחה את הדברים לעוד סיבוב תקשורתי, ומבחינתה ייתכן שמוצלח".


 אביגדור ליברמן. צילום: מרק ישראל סלם אביגדור ליברמן. צילום: מרק ישראל סלםאתמול בבוקר התראיין שטרן ב"חדשות הבוקר" ב"קשת", ובמהלך השיחה הוצג לו ראיון ישן של רגב, בה סיפרה כי הוטרדה מינית. שטרן חייך למשמע הדברים ואמר "אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו, ולפתוח את העניין הזה למירי רגב על הראש כשאנשים חושבים שמדובר בהטרדות מיניות. רואים אותי במצלמה. למה אני צוחק כשהיא אומרת את זה? אני מאמין שיום אחד אנשים יידעו". את דבריו חתם בהתייחסות לעימות בכנסת, ואמר: "אני לא מאמין למילה שהיא אומרת ויודע שהיא לא מאמינה למה שהיא אמרה". 
השרה לא נותרה אדישה לדבריו, ועלתה אחריו לשידור על מנת להגיב לדבריו. "בצחוק ובהתנהלות שלו הבוקר שטרן הוכיח שהוא שיקר", תקפה רגב, שהוסיפה: "הוא כל הזמן משקר, עושה מניפולציות ואומר שהתכוון לחנפנות. מי שהיה החנפן הגדול ביותר זה הוא, בזמן שירותו כראש אכ"א הוא הדליף מסמך על חיילים ליאיר לפיד שהיה עיתונאי, ובכך בעצם שמר לעצמו מקום במפלגה".
"מבחינתי", הוסיפה, "שטרן צריך להיות גבר ולהוכיח את הדברים שלו. למה הוא התכוון? דבריו הם כתב אישום כלפי המפקדים שקידמו אותי בצבא וכלפי נשים שקודמו בצבא, אין לי שום כוונה לשתוק לו. הוא מבחינתי שייך לאלה שרומסים נשים ואת כבודן, לא מסוגל לראות נשים חזקות שמתקדמות".