פרשת העלמות המסים בהם חשודה הדוגמנית בר רפאלי ממשיכה לעורר עניין רב. אמש דיווח גיא פלג בחברת החדשות כי רשות המסים עשתה שימוש באמצעים חסרי תקדים כדי להוכיח שרפאלי אכן התגוררה בארץ ולא חיה בחו"ל עם בן זוגה דאז, ליאונרדו דיקפריו. על פי הדיווח, לאחר שנחשדה בפרשת מסים, בה לכאורה הציגה רפאלי מצג שווא בו היא מתגוררת בארצות הברית, רפאלי אמרה בחקירתה כי התגוררה אצל הוריה רק כשהגיעה לביקורים קצרים בארץ. ברשות המסים טענו כי היא משקרת ואמרו כי היא התגוררה במגדלי yoo, למרות שאחיה הוא זה שהיה חתום על חוזה השכירות בדירה.על מנת להוכיח את טענתם ששיקרה לגבי מגוריה בארצות הברית, חוקרי רשות המסים עשו שימוש באמצעי טכנולוגי חסר תקדים בתחום חקירות המסים, ואיכנו את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה ושל שני אחיה במשך שנתיים, בין השנים 2009 ל-2010.

נציבת מס הכנסה לשעבר, טלי ירון-אלדר, התייחסה היום (רביעי) לפרשה בראיון לענת דוידוב בתוכנית "איפה הכסף?" ב-103FM. "סיפור המסגרת הוא חשדות להעלמות מס של בר רפאלי על רקע שאלת התושבות", הסבירה ירון-אלדר. "רשות המסים והמדינה במחלוקת כבר כמה שנים עם בר לגבי כמה שנים היא חיה בחו"ל. רפאלי טוענת שהייתה תושבת ארצות הברית בעוד שהמדינה טוענת שהיא הייתה תושבת הארץ. במידה והיא הייתה תושבת הארץ היא היתה חייבת לשלם מס בישראל גם על ההכנסות שלה מארצות הברית. מדובר במיליונים שהיא הרוויחה באותה תקופה, בזמן שהייתה בת זוגו של ליאונרדו דיקפריו. כעת נשאלת השאלה מה באמת קרה באותם שנים".אם אני מבין נכון יש מחלוקת אזרחית.
"נכון. הדיון על איפה היא גרה באותה תקופה מתנהל בשתי זירות. הזירה האזרחית, כשרשות המסים הגישה נגדה תביעה בזמן שבר טוענת שהיא לא צריכה לשלם, כשמתנהל הליך תחת חיסיון. במקביל נודע לנו שלפני כשלוש שנים התנהל גם הליך פלילי, בר רפאלי נעצרה והובאה לחדרי החקירות על אותן עובדות, יחד עם עוד סיפורי מסגרת נוספים. המדינה טוענת שבר רימתה את המדינה כי היא החזיקה דירה במגדלי יו בישראל בזמן שהחוזה נחתם עם אחיה על מנת להסתיר את המגורים שלה בארץ".
 
למה חלק מהאנשים מרגישים שהפרקליטות להוטה להיכנס בבר רפאלי? כי היא סלב מוכר?
"אני לא יודעת. לא כולם אוהבים את בר רפאלי מכל מיני סיבות. התחושה שלי היא שיש המון סימני שאלה שמרחפים. המחלוקות על תושבות של אדם התנהלה בדרך כלל בזירה האזרחית עם מיליארדים כשמאות מיליונים עמדו על הפרק. פתאום אצל בר רפאלי הנושא פנה למסלול הפלילי. שבוע שעבר היה אמור להתקיים דיון על מנת לקחת את המדינה ובר רפאלי להליך גישור ודווקא על רקע הזה נודע לכולנו שהיא תועמד לדין בכפוף לשימוע. עיתוי קצת מוזר".
 
 
כזכור, פרקליטות מחוז מיסוי וכלכלה מתכוונת להעמיד לדין את הדוגמנית בפרשת העלמת המסים, בכפוף לשימוע. על פי דיווח של חדשות עשר, רפאלי צפויה להיות מואשמת בעבירות מס, עדות שקר והלבנת הון. על פי החשד, רפאלי קיבלה מותגים כדוגמת ג'יפ יוקרתי והנחות גדולות ברכישת מוצרים ושירותים.
 
רשות המסים הוציאה שומה לרפאלי על סך עשרות מיליוני שקלים וטענה כי הדוגמנית צריכה לשלם בגין השנים 2010-2009, שבהן לטענתה גרה בחו"ל. הדוגמנית מנגד, טוענת כי באותן השנים התגוררה מחוץ לישראל כשניהלה זוגיות עם ליאונרדו דיקפריו.
 
בראיון לפני יותר משנתיים לחברת החדשות, אמרה רפאלי כי "אני לא חוששת. אני מאמינה בצדק, והצדק ייעשה ולכן אני לא חוששת".