סוכלה חוליית הטרור שביצעה ירי לעבר היישוב מגדל עוז לפני כשבוע, כך הודיע היום (שישי) דובר צה"ל, שציין כי בשבוע האחרון בוצעה סדרת מעצרים על ידי כוחותיו במרחב החטיבה המרחבית ״עציון״ לצד חקירות במשטרה ובשב״כ, שהובילו למעצר ולסיכול המחבלים. הכוחות החרימו את הנשקים מהם בוצע הירי והמחבלים נעצרו. 

ביום שבת האחרון בשעות הלילה, עלתה חוליית טרור על גג מבנה בכפר בית פג׳אר שבמרחב חטיבת ״עציון״ וביצעה ממנו ירי אל עבר היישוב מגדל עוז הסמוך אליו. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

החשודים זוהו על ידי תצפיתנית בחמ״ל החטיבה, שדיווחה על כך לכוחות, לוחמי צה"ל קפצו לכפר והחלו בסריקות, במקביל החלה חקירת האירוע ולבסוף בוצעו מעצרים שהובילו לסיכול החוליה.
 
אחד הנשקים שהוחבא באדמה. צילום: דובר צה"לאחד הנשקים שהוחבא באדמה. צילום: דובר צה"ל

מדברי התצפיתנית שזיהתה את החשודים, רב-טוראי זמניי טגניה: "זיהיתי מספר חשודים שעלו על אחד הגגות בפאתי הכפר. לאחר זמן קצר הבחנתי בכך שיש בידיהם נשק, המשכתי לעקוב אחריהם והכוונתי את הכוחות לנקודה".
מדברי מפקד הגדוד שהוביל את תפיסת החולייה, סגן-אלוף בני קטה: ״מדובר בסגירת מעגל מוצלחת שבוצעה בזכות עבודה מקצועית של התצפיתנית והלוחמים בשטח. נמשיך לפעול כנגד כל מי שינסה לפגוע בתושבי הגזרה״.