אושרת קוטלר הצליחה אתמול שוב לגרום לסערה במהלך הגשת תוכנית המגזין שלה במוצאי שבת בערוץ 13, כשהתייחסה לפרשת הכאת הפלסטינים על ידי חיילי נצח יהודה ואמרה "שולחים חיילים לשטחים, והם חוזרים חיות אדם". הדברים גרמו לסערה גדולה מאוד, כשרוב התגובות קראו לה להתנצל ותקפו אותה בצורה נרחבת. אראל סג"ל התייחס לתקרית בפתיחת תוכניתו ב-103FM והצהיר - תומך בזכות של קוטלר להגיד את הדברים, למרות שאינני מסכים איתם."אתמול בערב אמרה אושרת קוטלר שאנחנו שולחים את ילדנו לצבא והם חוזרים כחיות אדם - זאת התוצאה של הכיבוש. גם אני ירדתי עליה בטוויטר וחשבתי שמדובר באמירה מכוערת, מטופשת, לא מדויקת ומכלילה. מנגד, ואומר זאת באופן ברור, המחשבה על פגיעה באושרת קוטלר ובחופש הביטוי שלה היא מחרידה. היא פגיעה מהותית בשוק דעות חופשי. שוק דעות חופשי צריך שגם אושרת קוטלר וגם אראל סג"ל כדי שיוכלו לומר את מה שהם חושבים מבלי לפחד שמפלגות פוליטיות כמו הימין החדש או עוצמה לישראל יפנו להתלונן עליהם ליועמ"ש."אני באופן מוחלט לא מסכים עם הגברת קוטלר וחושב שהיא הוציאה לשון הרע בהכללה שלה אך יש כאן פער של אלפי מיילים וקילומטרים בין הדברים שהיא אמרה לבין הדרישה לפטר אותה ולפגוע בה משפטית".
 

איתמר פליישמן, עורך התוכנית, אמר: "רק כדאי להבהיר, הימין החדש הודיעו שיפנו ליועץ המשפטי לממשלה על רקע לשון הרע. בנצי גופשטיין אמר שצריך להעיף את אושרת קוטלר לכל הרוחות וכינה את דבריה תועבה". 

אראל סג"ל: "תעשו הבחנה, מותר לאושרת קוטלר להוציא דברי בלע מהפה ומותר לנו לתקוף אותה מילולית. אני לא אוהב את מה שהיא אמרה אבל אם יפגעו בה ויפטרו בה אנחנו כולנו צריכים לעמוד ולהשמיע קול. אסור לפגוע בחופש הדיבור. זו המהות של הדמוקרטיה".
 
איתמר פליישמן: "החלטתי לקחת את דבריה ברצינות ולבדוק. רמת האלימות בישראל לא בעלייה חדה. בדקתי את העבירות שהכי מייצגות חיות אדם, עבירות רצח ואונס. מצאתי שכ-50% ממבצעי עבירות הרצח בישראל לא שירתו בצבא וכלל לא היו במחסומי הכיבוש אלא תומכים בפלסטינים".
 
אראל סג"ל: "חיילי גדוד נצח יהודה, שמלכתחילה לא היה צריך להטיל עליהם את המשימה, עשו מעשה שלא יעשה והם צריכים להיענש ולהישפט עליו. מפה ועד לקבוע שהכיבוש הופך את חיילנו לחיות אדם המרחק רחוק". 

איתמר פליישמן: "אציין שאנחנו זוכרים כמה תיעודים על אושרת קוטלר כשהתנהגותה אינה התנהגות ברבורית ועדינה".