הציבור בישראל לא נשאר אדיש להחלטת פרקליטות המדינה להגיש נגד רוצחה של תהילה נגר ז"ל כתב אישום על הריגה בלבד, ולא על סעיף רצח. משפחתה גם הביעה תרעומת ובעצומה שהחלה להתגלגל ברשת, אלפי אנשים חתמו בדרישה כי יעמוד לדין על רצח. אילה חסון התייחסה לנושא הבוקר (ראשון) ב-103FM והעלתה לשידור את יגאל, אביה של תהילה ז"ל, ואת עידן גרינבאום, ראש מועצת עמק הירדן, שהצטרף למחאה.מאז שידור הכתבה שלנו ב'חדשות 13' אלפים רבים חתמו על העצומה

יגאל נגר, אביה של תהילה ז"ל: "נכון, הרשימה גדלה ואנשים מביעים הזדהות עם המשפחה. כמובן שאנחנו לא חיפשנו ולא רצינו את זה, זזנו הצידה עד השבעה על מנת לתת לשלטונות החוק לטפל בבעיה ולהעמיד את הרוצח לדין כי אנחנו אנשים שומרי חוק. אנחנו הרגשנו בשלושת החודשים האחרונים שלפרקליטות מחוז צפון חשובה יותר היוקרה שלהם מהצדק שנדרש בתיק הזה. פרקליטות צפון טוענת שתפקידה להעמיד לדין את הרוצח על בסיס ראיות נסיבתיות בלבד והם חוששים להפסיד בתיק".
 

מה אתה מעדיף שהחשוד יזוכה או שיהיה הסדר טיעון והוא יורשע בהריגה ולא ברצח?
"זה מובן מאליו שהוא הרוצח".

"מה הראיה הכי דרמטית בעיניך שקושרת אותו לרצח?"
"הג'יפ שנמצא במקום הרצח, הבגדים שמסר לפנות בוקר לאמו כדי שתכבס אותם לאחר שהיו מלאים בדם של הבת שלי. לא הייתי בביתו של הרוצח, את זה אמרה לי המשטרה. ברור שהוא הרוצח אז בואו נשאיר את זה לשופטים, אנחנו לא רוצים דילים ולא הסכמים מאחורי הגב שלנו. יש שופטים שמונו לשפוט את הבחור ושילכו עם זה עד הסוף. אם הוא יזוכה מחמת הספק בית המשפט הוא זה שצריך להתבייש. כשאתה נוגע בטלפון היום במהלך נהיגה אתה מיד מקבל קנס כששלושה אופנוענים רודפים אחריך. צריך לעצור את ההשתוללות הזאת, נרצח בישראל בן אדם".
 
עידן מאיפה אתה מתחבר למחאה ולכאב הזה?
עידן גרינבאום, ראש המועצה בעמק הירדן: "כל היישובים במועצה מחבקים את המשפחה. קיבלנו בהפתעה גדולה ובצער גדול את האמירה של הפרקליטות. בעקבותיה מתארגן היום מסע מחאה שייצא מבית הקברות בגינוסר לאוהל המחאה. ביום שלישי אני מקווה שיבואו רבים להפגין בנצרת כנגד ההחלטה האומללה של הפרקליטות. זו בחורה צעירה שיצאה לבלות".
 
אילה חסון: "לא בטוח שהיא יצאה לבלות, היא די נלקחה מהבית שלה. חודש לפני כן החשוד הכה אותה מכות רצח והיא הלכה להתלונן עליו במשטרה. יש רקע של אלימות בסיפור הזה".
 
עידן גרינבאום, ראש המועצה בעמק הירדן: "נכון. בסופו של יום אתה שואל את עצמך אם במקרה כזה לא מאשימים אדם ברצח, שהיא העבירה החמורה ביותר ספר החוקים, אז מה המסר לסיפור הבא?" 


יכול להיות שהמשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט נבהלו מהסיפור של זדורוב?
"אנחנו לא פרשנים משפטיים אלא תושבים שמחפשים את הביטחון האישי שלהם. אני כראש מועצה והתושבים כאן בעמק הירדן מחפשים את הביטחון ורוצים לראות טיפול בכלים ובאמצעים המתאימים כשאותו אדם מובא למשפט באשמת הסעיפים החמורים ביותר ולא ליצור איזושהי נוחות משפטית. אם מישהו בדרך לחקירה לא עשה את מה שהוא היה צריך אז שמישהו יעשה בדק בית עמוק וחמור כי התוצאה הזאת היא פשוט בלתי נסבלת. את המסר הזה אנחנו מבקשים להעביר לכל מי שעוסק בדבר".
 
יגאל נגר: "אני מודה לכולם, אנחנו מזועזעים. אנחנו חייבים לדרוש מרשויות החוק לשנות פה את החוקים ולהרים את רף הענישה כך שרוצח שעושה מעשה כזה יישב כל חייו בכלא. את תהילה לא נוכל להחזיר אבל לפחות בואו נשמור על הילדים שלנו במדינה הזאת".