הליך הגישור בין התביעה הצבאית לחיילי גדוד נצח יהודה החשודים בהתעללות בפלסטינים עצורים ממשיך להניב תוצאות. כמו בהסדר שהושג אתמול עם חייל אחר, גם זה שנחתם היום (שני) בין סנגורו של לוחם שני לבין הפרקליטות הצבאית קובע כי הוא ייטול אחריות למעשיו, יודה ויורשע בעבירה של התעללות בנסיבות מחמירות ויוטל עליו עונש של כשישה וחצי חודשי מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי ומאסר על תנאי. כזכור, חמישה לוחמי הגדוד החרדי נאשמים בהכאה של עצורים פלסטינים אזוקים, שנעצרו לאחר הפיגוע בגבעת אסף, בו נהרגו שניים מחבריהם של הלוחמים. על פי כתב האישום, הלוחמים הכו את העצורים הפלסטינים, שנעצרו בעקבות פיגועי הירי ביהודה ושומרון, בסטירות, אגרופים ואף באמצעות חפצים קהים. כל זאת, בזמן שהיו העצורים אזוקים ומכוסי עיניים, ונגרמו להם חבלות קשות.

שניים מהלוחמים מואשמים, בנוסף לעבירות אלו, גם בעבירה של שיבוש הליכי משפט, לאחר שתיאמו את הגרסה אותה ימסרו לגבי אירוע זה. הפלסטינים נעצרו בפעילות נגד אנשי חמאס ברמאללה והאלימות שהפעילו לכאורה הקצין והחיילים היתה כל כך קשה, שהפלסטינים נזקקו לטיפול רפואי ולא ניתן היה לחקור אותם.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום גם נגד מפקדם של החיילים, קצין בדרגת סרן, בחשד כי לא מנע את הכאת הפלסטינים על ידי חייליו, ולא מימש את אחריותו הפיקודית. הקצין הושעה מתפקידו בעקבות האירוע.