ריפלי שב הביתה: גורמים בנאס"א אישרו במהלך סוף השבוע כי קפסולת החלל dragon crew מבית SpaceX שבה בהצלחה לכדור הארץ, לאחר שהייה קצרה בתחנת החלל הבינלאומית. עם הגעת הקפסולה לכדור הארץ, נפרסו ארבעה מנצחים והיא נחתה באוקיינוס האטלנטי. צוותים רבים המתינו לקפסולה ובה בובת ניסוי בשם ריפלי, הלבושה במדי SpaceX, על ספינה סמוכה וגררו את הקפסולה ליבשה. הקפסולה המדוברת, אמורה בשלב מסוים, בתום ניסויים נוספים, לשאת בני אדם אל תחנת החלל הבינלאומית.

הניסוי המוצלח מהווה ציון דרך משמעותי הן עבור החברה של אילון מאסק והן עבור נאס"א, המקווה להגשים את המטרה של חידוש הטיסות המאוישות לתחנת החלל הבינלאומית עוד בשנה הנוכחית. השיגור התבצע בסוף השבוע שעבר וכ-10 דקות לאחריו, המשגר נחת בהצלחה - על מנת שיהיה אפשר לעשות בו שימוש חוזר. הפעם דרשו אנשי נאס"א כי בניסוי ישתמשו במשגר שטרם נעשה בו שימוש. 

חברת SpaceX צברה בשנים האחרונות ניסיון רב בשיגורים לחלל וכיום היא זו שמשגרת חלליות אספקה לתחנת החלל הבינלאומית. כמו כן, היא גם משגרת לוויינים לחלל באמצעות משגרי הפלקון שלה. למעשה, רק בחודש שעבר החברה שיגרה את החללית הישראלית "בראשית" שאמורה לנחות בחודש הבא על הירח. 


החברה השייכת למיליארדר אילון מאסק משגרת בשנים האחרונות חלליות בלתי מאוישות לתחנת החלל הבינלאומית בשנים האחרונות. עם זאת, כדי לשגר אסטרונאוטים לחלל מארצות הברית היא צריכה להתאים את תא החללית עבור בני אדם. כיום, כדי להגיע ולחזור מתחנת החלל משתמשים האמריקנים בחלליות רוסיות, מה שעלה לנאס"א עשרות מיליוני דולרים למושב. הצלחת הניסוי תוביל לכך שבעוד כמה שנים, בני אדם יוכלו לצאת למשימות בחלל בחללית של חברה מסחרית ולא של סוכנות חלל של ארצות הברית, רוסיה או סין.