החורף הגיע: "משחקי הכס" ("Game Of Thrones"), סדרת הדגל המצליחה של HBO המבוססת על סדרת רבי המכר "שיר של אש ושל קרח" מאת ג'ורג' ר. ר מרטין, חוזרת לעונה שמינית ואחרונה שעלתה הלילה בארה"ב ותשודר בשידור ישיר ומתורגם ב-HOT , STING TV, YES, NEXT TV וסלקוםTV.

הדרמה הפנטסטית, שנוצרה על ידי דיוויד בניוף ודי.בי וייס, היא ללא ספק אחת הסדרות המדוברות בעולם (ואף הוגדרה כך על ידי ה"גארדיאן" ב-2014). היא קנתה לעצמה מעריצים אדוקים ברחבי העולם, שעוקבים ומנתחים כל פרק ברשתות החברתיות וכמהים לדעת כיצד תסתיים. "משחקי הכס" אף שברה את שיא הזכיות לסדרה ב"אמי" עם 47 פסלונים – זאת, בנוסף לפרס "גלובוס הזהב", שבעה פרסי "סאג", פרס "בחירת המבקרים" ועוד.

"משחקי הכס", המתרחשת בווסטרוז הבדיונית, מגוללת את סיפור מאבקן של המשפחות השולטות בשבע הממלכות על כס הברזל הנכסף. בעונה הסיום האפית, שאורכה שישה פרקים, תעמוד הברית החדשה בין הטוענים לכתר למבחן האמיתי מול האויב המסוכן והמצמרר מכולם: מלך הלילה, שליט ההלכים הלבנים, שהגיע בסוף העונה הקודמת עם צבאו (שכעת מונה גם דרקון) אל החומה ומוטט אותה. כעת, ייאלצו דאינריז טארגריין, סרסיי לאניסטר, ג'ון סנואו ובני בריתם לשים מאחור את המרוץ לכס ולשלב כוחות במערכה האחרונה והעקובה מדם. מי ישרוד את המלחמה וייצא כשידו על העליונה?

מאז שידור הפרק הלילה, רשת האינטרנט גועשת עם ממים והתייחסויות לאירועי הפרק הראשון. למי שעוד לא צפה בפרק, נשתדל לא למסור יותר מדי מידע על המתרחש בו ולא לספק ספויילרים, אך אי אפשר שלא להתייחס לכמה מאירועי פרק הבכורה.

כוכב הרשת הגדול של הפרק הראשון הוא ללא ספק בראן סטארק, בן לבית הצפוני, שיושב מאז העונה הראשונה בכיסא גלגלים ומצליח לחזות באירועי עבר ועתיד. בפרק הרבה בראן לשבת על כיסאו ולהביט באירועים במבט מלא משמעות - והרשת הגיבה בהתאם:

למי שכבר הספיק לצפות בפרק הראשון ומחכה בקוצר רוח לפרק השני - HBO שחררה טיזר קצר לפרק הבא של סדרת הפנטזיה המצליחה.