אינסטגרם חסמה והסירה היום (שלישי) את חשבונות האינסטגרם הרשמיים של בכירים במשמרות המהפכה, בהם החשבון של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס. החסימה הגיעה לאחר שאלה הוכרזו כאמור על ידי הממשל האמריקאי כארגון טרור ועל פי מדיניותה הרשמית של הרשת החברתית, פרסומים הקשורים לטרור אסורים.בנוסך לחשבון של סולימאני, נחסמו גם אלה של מפקד משמרות המהפכה, עלי ג'עפרי ושל מוחמד פקפור, מפקד כוחות הקרקע של הארדון. לא נמסר מדוע החליטה הרשת החברתית לחסום את החשבונות.

משמרות המהפכה האיראניים הוקמו לאחר המהפכה האסלאמית שעברה המדינה ב-1979. במהלך השנים, הפכו לכוח צבאי עולה במדינה, שתפקידו לשמר את שלטון ההלכה האסלאמי-שיעי באיראן, והוא כולל כ-125 אלף חיילים. לאנשי הארגון תפקיד משמעותי בתוכנית הגרעין האיראנית, כמו גם במערך הטילים הבליסטיים שמאיים על ישראל ומדינות נוספות במזרח התיכון. 

הדבר מתרחש לאחר שבקיץ בשנה שעברה פייסבוק וטוויטר חסמו את החשבונות השייכים לארגון חיזבאללה. הארגון השיעי גינה בדף הטלגרם שלו את ההחלטה, וטען כי הדברים נעשו "ללא התראה מוקדמת". הארגון דיווח, כי סגירת העמודים הפתיעה אותם. גולשים שהתעניינו בדיווחיהם הופנו לחשבונות אחרים.