שרת המשפטים איילת שקד נפרדה היום (רביעי) מעובדי משרדה, לאחר שהמפלגה במסגרתה התמודדה בבחירות - הימין החדש - לא עברה את אחוז החסימה. במהלך אירוע הרמת כוסית שקיימו אמרה: "זו שעת 'בין ערביים' ציבורית, אנחנו מצויים בעת "ממשלת מעבר", וכולכם הרי שמעתם - מי באכזבה ומי בהקלה - את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי". הסבירה שקד: "זו עדיין איננה העת לסיכומים, בוודאי עוד נתפנה לכך. אבל לעת עתה, ערב חג הפסח, אני מבקשת לומר לכם עד כמה נקשרתי להוויית המשרד הזה, לעשייה ולפעלתנות המתקיימת בין כתליו, בידי האנשים והנשים הטובים ביותר בשירות הציבורי, שרבים מהם אני רואה כאן".
היא ציינה כי "כמו כל מערכת, בוודאי ציבורית, שיש בה גם בירוקרטיה, וכמו שאתם מכירים את דעתי - אף בירוקרטיה מוגזמת לא אחת, איננו יכולים למדוד ולהימדד 'מהיום למחר', אלא לפעול בתוך תהליכים". שקד המשיכה ואמרה: "לשמחתי, הצלחתי, בעזרתכם, להציב יעדים וגם לראות בקידומם ההדרגתי; 
גם לבער לא מעט 'חמץ', וגם לעשות לא מעט 'סדר', והיד עוד נטויה".

"נראה שדין הבוחר וגם אחוז החסימה הצליחו לגרום לי, אחרי שש שנים אינטנסיביות, לצאת בקרוב לחירות משלי, לפחות לפרק זמן", הדגישה, "אינני מתחייבת לאורכו של פסק הזמן". שקד סיכמה: "אני מאחלת לכל אחד ואחת מכם, באופן אישי ומכל הלב, חג פסח טוב ושמח, ועד כמה שאפשר - מלא בחירות אמיתית. חג שמח לכם, לבני המשפחות ולכל בית ישראל".