בסוף השבוע האחרון הגיע אל מסכי הקולנוע בארץ "הנוקמים: סוף המשחק", סרט ההמשך ל"הנוקמים: מלחמת האינסוף", שיצא בשנה שעברה. הסרט החדש, שהופק בידי אולפני "מארוול" ונמשך לא פחות מ-3 שעות, כולל את כל כוכבי יקום הקומיקס.

הסרט שבר את שיא ההכנסות לסוף השבוע הראשון לאחר צאתו לאקרנים. על פי ההערכות של חברת "וולט דיסני", מפיצת הסרט, ההכנסות חצו את רף 1.2 מיליארד דולר עד היום. בארצות הברית וקנדה בלבד, הכניס הסרט 350 מיליון דולר, כמעט 100 מיליון דולר יותר מהסרט הקודם בסדרה, "הנוקמים: מלחמת האינסוף".

הביקורות שהתפרסמו הבוקר באתרי האינטרנט בארה"ב ביו נרגשות ונלהבות ביותר, ובאתר הפופולרי "Rotten Tomatoes" קיבל הסרט עד כה ציון מעולה של 96 אחוזים על ידי הגולשים ובאתר הקולנוע IMDB קיבל הסרט ציון מרשים במיוחד של 9.1.

"גאונות בלתי ניתנת להכרעה לוקחת את 'מארוול' לגבהים חדשים", נכתב באתר המגזין הבריטי "The Guardian", שהעניק לסרט 5 כוכבים. "סרט השיא בסדרת 'הנוקמים' הוא תערובת של פעולה וקומדיה שלא ניתן לעמוד בפניה. 'הנוקמים' החדש יבטיח לכם עליית סוכר והנאה מטורפת". "לרגעים, 'סוף המשחק' מרגיש קצת כמו 'התחלה' ('Inception')", נכתב באתר "The Verge". "בסצנות מתרחשים עשרות דברים חשובים בו זמנית, אך לא קשורים זה לזה, ומווסתים היטב".

כידוע, "סוף המשחק" ממשיך מהנקודה שבה הסתיים הסרט הקודם, כשהנוקמים הובסו על ידי הנבל הראשי - תאנוס. לאחר שתאנוס הצליח לאסוף את ששת אבני האינסוף, הוא כפה את רצונו המעוות על כלל החיים, ובאופן רנדומלי מחק מחצית מאוכלוסיית היקום, ובכללם גם מספר לא מבוטל של נוקמים.