גיל מסינג, שעצם מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל עוררה סערה רבה בצבא ומחוץ לו, הודיע במכתב ששלח היום (ראשון) לרמטכ"ל אביב כוכבי כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד הבכיר. מסינג, המשמש כיום דובר של חברת הסייבר צ'קפוינט כתב: "על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ״ל או כלפי צה״ל".

"סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי. לא יכולתי, ואינני מוכן, לעמוד מנגד הניסיונות הללו שנועדו לפגוע בי, בבני משפחתי, ברמטכ״ל ובמוסד דובר צה״ל, רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי. לשמחתי, תוך זמן קצר מאד עמדה מאחורי מערכת אכיפת החוק והבהירה שגם במקרה בו ניסו להטיל דופי בי ובמוטיבציות שלי - הייתי אזרח שומר חוק הראוי להערכה על מעשיו. אינני נמנה על אלו שמתקשים להאמין שאזרחים שומרי חוק נכונים לסייע לרשויות אכיפת החוק ללא כל תמורה אישית זולת טובת הציבור, ופעולותי גם כאן, כמו בעבר, מוכיחות שאני מוכן להקריב הקרבה אישית בכדי לשרת את האינטרס הציבורי ולהיטיב עם החברה הישראלית ושלטון החוק"."כמוך, אני משוכנע ביכולתי לבצע את תפקיד דובר צה״ל בהצלחה רבה ולהתמודד, יחד עם נשות ואנשי היחידה בסדיר ובמילואים, עם האתגרים האדירים שהוא מביא איתו. אני מלא תודה והערכה למאות פקודים, מפקדים, קולגות ועמיתים בכירים מכל שדות הפעילות בחברה הישראלית שביטאו את דעתם זו מעל כל במה אפשרית. חטיבת דובר צה״ל היתה לביתי המקצועי השני לאורך כל השנים, והיא אכן ראויה לפיקודו של אדם שמכיר אותה מקרוב על כל מרכיביה. המסר של חייל שהתגייס לשרת ביחידה כמש״ק דוברות והופך ברבות הימים לראש המערך הפיח תקווה וגאווה בחטיבה. קציניה וחייליה ראויים לכל חיזוק והערכה".
"עתה, אני מבקש לשוב ולהוכיח עד כמה יקרה לי המדינה, ועד כמה חשוב לי צה״ל. במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה״ל והמינוי הממלכתי אותו ייעדת לי. אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי כל כוונה להשלים עם זה. על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ״ל או כלפי צה״ל. על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב מאד במסגרת עבודתי בצ׳קפוינט, ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל".

דובר צה"ל: "מודים למסינג על נכונותו להתייצב לשירות המדינה, הרמטכ"ל קיבל בצער את ההחלטה"

מדובר צה"ל נמסר: "מר גיל מסינג פנה הבוקר לראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, וביקש לבטל את ההחלטה בנוגע למינויו לתפקיד דובר צה״ל. הרמטכ״ל ציין כי מר מסינג נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה. מר מסינג ויתר על משרה נחשקת במגזר הפרטי לטובת חזרתו לצה״ל. הרמטכ״ל קיבל בצער את החלטתו של מר מסינג, ומבין את הנסיבות ברקע ההחלטה".
 
"הרמטכ״ל הדגיש כי סיוע של אזרחי ישראל לגורמי אכיפת החוק ומוסדות המדינה הינו חלק מחובתנו האזרחית. הרמטכ״ל הוסיף שניסיונו הרב ויכולותיו של מר מסינג יכלו לתרום רבות לצה״ל ולמערך הדוברות וכי הוא מקווה שגם בעתיד ימשיך מר מסינג ויתרום מניסיונו ומקצועיותו לצה״ל. הרמטכ״ל הודה למר מסינג על נכונותו להתייצב לשירות צה״ל והמדינה, ואיחל לו הצלחה רבה"

כזכור, לפני כשבועיים הודיע דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס לקצינים כי גיל מסינג ישמש כדובר צה״ל הבא. מרגע פרסום דבר המינוי הצפוי, הוא עורר סערה רבה, בין היתר מעצם העובדה שמסינג אינו אוחז בדרגה המתאימה לתפקיד - במילואים הוא הועלה לדרגת סרן. בין היתר, סגן הרמטכ"ל לשעבר, ומי שהיה מועמד לתפקיד הרמטכ"ל, האלוף במיל' יאיר גולן, ביקר בטוויטר את המינוי.
"כל דובר צה"ל, ממלא שתי פונקציות: דובר צה"ל ודובר הרמטכ"ל", כתב גולן. "כל הרמטכ״לים בחרו באנשים שהיה בהם תמהיל מסוים בין שני התפקידים. המקרה של מסינג הוא בלתי סביר. 100 אחוז דובר הרמטכ״ל". לטענת גולן, שעבורו היה זה הציוץ הראשון בטוויטר, "דובר צה"ל מפקד על מערכת. הוא צריך לבסס סמכות, לעורר השראה, לנהל מערכת, לבנות הכשרות. האם מסינג הוא האיש?".
עוד פורסם כי מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו. לאחר הפרסום הוא פנה לפרקליטות בבקשה להסרת החיסיון שהטילה בעניינו בנוגע להפעלתו כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו. "אודה על פעולתכם למען הסרת העננה הבלתי מוצדקת. כל פעילותי נבעה מאזרחות טובה", אמר מסינג. פרקליטות המדינה ביקשה להטיל חיסיון על פרטי הפעלתו של מסינג כסוכן משטרתי בפרשת "ישראל ביתנו". כפי שפורסם ב"הארץ", מסינג – אז בכיר בחברת שטראוס – ליווה את עד המדינה אמנון ליברמן למשימת הקלטה בתיק, ואף ביצע הקלטת סתר בעצמו.